Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka była zatrudniona w szkole na zastępstwo, do 22.06.2018r. W okresie od 1.09.2017r. do 31.05.2018r. odbyła staż i 22.06.2018r. uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego. Następnie, po miesięcznej przerwie w zatrudnieniu, od 1.08.2018r. została zatrudniona ponownie na zastępstwo do oddziału przedszkolnego. Jaką stawkę wynagrodzenia zasadniczego powinna otrzymać za miesiąc sierpień stażysty czy kontraktowego?
Zgodnie z art. 39 ust. 1 Karty Nauczyciela, zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. W opisanym przypadku stosunek pracy zawarty z nauczycielką został rozwiązany 22.06.2018 r. Od 01.08.2018 r. został zawarty nowy stosunek pracy w oddziale przedszkolnym z nauczycielem (już) kontraktowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam zapytanie odnośnie wybierania urlopu pracownika mającego 4 dniowy tydzień pracy. Pensum tygodniowe nauczyciela wynosi 20 godzin dydaktycznych (placówka publiczna, podstawa zatrudnienia KN i KP). Urlop przysługujący wynosi 35 dni w roku. Rozkład pracy w tygodniu to: poniedziałki 6 godzin, wtorki 5 godzin, środy 5 godzin i piątki 4 godzin. Czwartki są dla pracownika dniami, w których pracy nie świadczy, jako że swoją tygodniową normę wypracowuje w 4 dni. W jaki sposób wybiera się urlop? Nasza księgowa od każdego dnia odlicza 10 godzin urlopu tj. pracownik pracuje 6 godzin, ale z urlopu potrąca mu się 10 godzin. Przelicza się ten urlop na 40 godzinny tydzień pracy. Osoby, które pracują w systemie 5 dniowym wybierają urlop na dni. Efekt jest taki, że pracownikowi pracującemu w 4 dniowym systemie urlop de facto kończy się szybciej. Proszę o wyjaśnienie tych przeliczeń.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem z 28-letnim stażem pracy. Urodziłam się 19.12.1957 r. Od kiedy będę objęta ochroną przedemerytalną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy kopie np. zaświadczeń z przeprowadzonych szkoleń, które pracownik przedkłada do akt osobowych powinny być poświadczane za zgodność z oryginałem? Czy takiego poświadczenia dokonuje sam pracownik czy pracodawca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie konkretnego rozwiązania wyliczenia dodatku za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel ma 21 godzin w tym 6 zajęć rewalidacyjnych. Proszę o podanie jak powinien wyglądać przykładowy zapis w regulaminie wynagradzania. Niestety organ prowadzący nie potrafi zwięźle podać wyliczeń.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony w naszej szkole w latach 1985-89, następnie został przeniesiony na własną prośbę za porozumieniem stron do innej szkoły. Nadmieniam, że w naszej szkole, kiedy nauczyciel był zatrudniony nie było księgowości, jak również kadr (były wówczas tz. Zbiorcze Szkoły Gminne, które obsługiwały wszystkie szkoły na terenie gminy, prowadziły również sprawy kadrowe). W tamtych latach teczka akt osobowych była wysyłana do szkoły, do której odszedł nauczyciel. Obecnie ten nauczyciel zwrócił się na piśmie do dyrektora naszej szkoły o wystawienie świadectwa pracy za okres, w którym pracował w tej szkole. Niestety w szkole, nie ma żadnej dokumentacji, która potwierdzałaby jego zatrudnienie w tamtych latach. Pracują natomiast nauczyciele, którzy byli zatrudnienie w tym okresie. Dodam jeszcze, że szkoła do której odszedł nauczyciel za porozumienie stron została zlikwidowana i już nie istnieje, a teczka akt osobowych nauczyciela, który od dnia 01.09.1985 roku do dnia 31.08.1989 roku był zatrudniony w naszej szkole nie wiadomo gdzie jest. Bardzo proszę o odpowiedź na jakiej podstawie mogę wystawić świadectwo pracy temu nauczycielowi, a jeżeli nie jestem uprawniona do wystawienia świadectwa pracy za wspomniany okres zatrudnienia proszę o podanie podstawy prawnej, oraz opisu co mam odpowiedzieć na podanie nauczyciela. Bardzo dziękuję za rozwikłanie tej nietypowej sprawy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe