Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie konkretnego rozwiązania wyliczenia dodatku za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel ma 21 godzin w tym 6 zajęć rewalidacyjnych. Proszę o podanie jak powinien wyglądać przykładowy zapis w regulaminie wynagradzania. Niestety organ prowadzący nie potrafi zwięźle podać wyliczeń.
Na podstawie art. 30 ust. 6 pkt 1 w zw. z art. 34 ust. 1 KN wysokość dodatku za warunki pracy przysługującego nauczycielom pracującym w trudnych lub uciążliwych warunkach (w tym za zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim) oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków określa organ prowadzący w regulaminie wynagradzania. Obowiązujące przepisy w ogóle nie określają zasad wyliczania dodatku. Wysokość dodatku może zostać określona jako stały procent od wynagrodzenia zasadniczego, jako określona kwota lub widełki procentowe czy kwotowe oraz wypłaca się go za każdą godzinę zrealizowaną w warunkach trudnych lub uciążliwych w ramach obowiązującego pensum. Przykładowo, gdy nauczycielom przysługuje dodatek w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego, a nauczyciel realizuje pensum 22-godzinne, byłby uprawniony do dodatku w wysokości 6/22 * 10% wynagrodzenia zasadniczego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel przepracował w danej szkole 40 lat chce odejść na emeryturę. Jaka należy mi się odprawa pieniężna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin od 23 listopada 2017 roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, a od 04 czerwca 2017 roku na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim (do 03 czerwca 2018 roku). N-l przekazał ustną informację o tym, że chce przerwać urlop rodzicielski i wrócić do pracy 17 maja 2018 r. z uwagi na to żeby nie utracić rozpoczętego wcześniej stażu na n-la mianowanego (wg starych przepisów). Na jego miejsce został zatrudniony n-l stażysta, który jest w trakcie odbywania stażu na nauczyciela kontraktowego. W obecnej sytuacji n-l stażysta straci możliwość zakończenia stażu (zabraknie 2 tygodnie). Czy n-l może przerwać urlop rodzicielski i np. wyrazić zgodę na zatrudnienie na pół etatu w celu kontynuowania awansu oraz umożliwienia n-lowi stażyście również dokończenia stażu. Proszę o podanie zasadnego i zgodnego z prawem rozwiązania tego problemu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jako dyrektor placówki oświatowej dokonam przeszeregowania pracownika niepedagogicznego tj. z sekretarki na sekretarza placówki. Zmienia się stanowisko oraz wynagrodzenie zasadnicze. Proszę o wzorcowe dokumenty wymagane w ww. sytuacji.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który rozpoczął urlop macierzyński i rodzicielski 13 stycznia 2023 r., mający wypłatę w wysokości 80% wynagrodzenia może złożyć wniosek o ustalenie zasiłku na nowych zasadach (od 26 kwietnia 2023 r.) w wysokości 81,5% wynagrodzenia? Jeżeli tak, to z jaką datą musi złożyć wniosek i od kiedy wypłacana jest nowa stawka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel religii może pełnić funkcje wicedyrektora w szkole? Zgodnie z rozporządzeniem MEN dotyczącym nauczania religii z 1992r, ze zm., nauczyciel religii zatrudniany jest na podstawie imiennego skierowania, wchodzi w skład RP, nie przyjmuje na siebie obowiązków n-la wychowawcy.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe