Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ zachodzi potrzeba dokonania sprostowania świadectwa pracy, nie wydaje się duplikatu, a nowy egzemplarz. Konieczność sprostowania wynika z tego, że po pierwsze...

PORADA PRAWNA

22 sierpnia 2018 Kadry

Świadectwo pracy z 2008 roku. Były pracownik obsługi (2002-2008) zwrócił się z pisemną prośbą o wystawienie duplikatu świadectwa pracy. W odnalezionym w archiwum świadectwie pracownika z 2008 roku widnieją zapisy, które zdają się być nieprawidłowe: w pozycji dotyczącej otrzymanego wynagrodzenia przewidzianego w art. 92 kp wpisano: "w załączniku". Załącznik jednak zawiera daty zwolnień lekarskich na pracownika i daty zwolnień lekarskich opieki nad dzieckiem za cały okres zatrudnienia. Natomiast w pozycji dotyczącej okresów nieskładkowych przypadających w okresie zatrudnienia wpisano: "nie dotyczy". Co zrobić w takiej sytuacji? Nadmieniam również, że dyrektor szkoły, który wówczas podpisał świadectwo pracy zmienił nazwisko z jedno na dwuczłonowe. Czy przy wydawaniu duplikatów należy w takiej sytuacji dokonać wpisu: "podpisał dyrektor szkoły, imię i nazwisko" czy dyrektor może go podpisać obecnym nazwiskiem. Taka sama sytuacja dotyczy pieczątki szkoły. W międzyczasie zmieniła się nazwa szkoły - czy wydając duplikat należy przystawić obecną pieczątkę czy dokonać wpisu przepisując treść "starej" pieczątki?

Ponieważ zachodzi potrzeba dokonania sprostowania świadectwa pracy, nie wydaje się duplikatu, a nowy egzemplarz. Konieczność sprostowania wynika z tego, że po pierwsze należy zweryfikować, czy istnieją przesłanki do podania liczby dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie chorobowe, zgodnie z art. 92 Kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy; a po drugie załącznik, który poprzednio został sporządzony, dotyczy okresów nieskładkowych, w których należy uwzględnić przypadające w całym czasie zatrudnienia okresy zwolnień lekarskich, za które pracownikowi wypłacono wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy, a także daty zwolnienia wykorzystanego w celu opieki nad dzieckiem - § 2 ust. 1 pkt 13 i pkt 17, § 7 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 30.12.2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2016 r., poz. 2292 ze zm.). W świadectwie należy podać aktualną nazwę pracodawcy, który wydaje świadectwo, jednak ponieważ w czasie zatrudnienia pracownika była ona inna, można dodać adnotację o poprzedniej nazwie szkoły i końcowym terminie jej obowiązywania. Świadectwo pracy podpisuje aktualny dyrektor szkoły, podając obecne brzmienie nazwiska. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT