Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Sekretarka szkolna zatrudniona jest w szkole podstawowej i gimnazjum po pół etatu. Po wprowadzeniu reformy oświaty od 1 września 2017 roku gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej. Nadal będzie zatrudniona na cały etat , tyle że w ośmioletniej szkole podstawowej. Jakich formalności należy dopełnić, aby zatrudnienie było prawidłowe? Czy należy zawrzeć nową umowę, czy aneks do umowy na cały etat tylko w szkole podstawowej, a z gimnazjum wydać świadectwo pracy? Czy sama informacja o przeniesieniu pracownika do sp jest wystarczająca? Jeżeli tak to w jaki sposób naliczyć wynagrodzenie, jeżeli dotychczas było dwóch pracodawców?
W przypadku włączenia gimnazjum do szkoły podstawowej, pracownica powinna otrzymać informację, że z dniem 1 września staje się pracownikiem ośmioletniej szkoły podstawowej. Informację taką dostaje zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Oprócz tego, należy poinformować pracownicę na piśmie, że w związku z połączeniem obu szkół, będzie zatrudniona w szkole podstawowej w pełnym wymiarze czasu pracy.
Można też rozwiązać umowę o pracę w gimnazjum (np. za porozumieniem stron) z dniem 31.08.2017 r., i wystawić świadectwo pracy, a w szkole podstawowej aneksem zwiększyć wymiar etatu.
Od 1 września pracodawcą będzie ośmioletnia szkoła podstawowa i to ona będzie wypłacać wynagrodzenie wszystkim pracownikom.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciela nieobecnego w pracy (np. z powodu załatwiania ważnych spraw rodzinnych) mogą zastąpić koledzy wpisując w dziennikach zajęć zastępstwa koleżeńskie? Czy w ten sposób jedni i drudzy nie łamią prawa?
- Nauczyciel zatrudniony jest od 16 stycznia 1978 r. do dnia dzisiejszego. Czy do stażu pracy można mu zaliczyć pracę w gospodarstwie rolnym rodziców po ukończeniu 16 roku życia w okresie 08.05.1972 r.-14.01.1978 r.? Nadmieniam, iż osoba ta nie przejęła po rodzicach gospodarstwa. Ponadto, czy opisywany okres można doliczyć do ogólnego stażu pracy uprawniającego do otrzymania nagrody jubileuszowej po 40 latach pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony z mianowania złożył podanie z prośbą o udzielenie mu urlopu bezpłatnego na cały rok szkolny 2019/2020. Przyczyną złożenia podania jest fakt, że nauczyciel w tym czasie będzie świadczył pracę (na podstawie umowy o pracę) w innej szkole. Czy mogę na taki urlop wyrazić zgodę podając taką przyczynę? Czy muszę takiego nauczyciela przyjąć po urlopie bezpłatnym?
- Wieloletni nauczyciel w swojej teczce aktowej posiada dużą ilość dokumentów nie ma miejsca na wpięcie nowych. Jak należy postępować w takim przypadku -założyć nową teczkę czy istnieją wytyczne, akty prawne regulujące takie sytuacje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w wyliczeniu urlopu przysługującemu nauczycielowi zatrudnionemu w naszej placówce od 1 września 2019 roku do 26 czerwca 2020 roku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe