Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie podstawy prawnej w sytuacji, kiedy uczeń nie stawi się na godziny nauczania indywidualnego /rewalidacyjne /wspomagające, a nauczyciel tak naprawdę wykonuje pracę w dany dzień (np. inne zajęcia zlecone przez dyrektora szkoły lub pozostaje w gotowości do pracy).
Podstawą prawną jest tutaj art. 80 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320) zgodnie z którym wynagrodzenie przysługuje za pracę wykonaną. Za czas niewykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią. Skoro nauczyciel stawił się do pracy i w godzinach, które miał przepracować z uczniem ale ucznia nie było wykonywał inne obowiązki wskazane mu przez dyrektora to należy uznać, że prace wykonał. Więc wynagrodzenie mu się należy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeżeli z nauczycielem jest zawarta umowa o pracę na czas nieokreślony i od września nie ma dla niego pełnego etatu ( jedynie 15 godzin)to jak formalnie załatwić sprawę umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor, który we wrześniu 2021 r. nabył prawa emerytalne, chce przejść na emeryturę w kwietniu 2022 r., ale nadal pracować. Czy mogę z nim podpisać umowę na czas nieokreślony, czy tylko do końca zajęć dydaktycznych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony od 10 kwietnia do 23 czerwca 2023 r. Za ile dni należy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły prywatnej, w której - w ramach pełnienia swojej funkcji mam niewiele do powiedzenia, gdyż o WSZYSTKIM decyduje Organ Prowadzący. Ponoszę pełną odpowiedzialność związaną ze swoim stanowiskiem, lecz nie mogę podejmować decyzji związanych z tą odpowiedzialnością. W związku z powyższym - proszę o wskazanie przepisów "nakazujących" - również w ramach WDN - szkolenie nauczycieli w związku z reformą Systemu Oświaty, nowej Podstawy Programowej itp.Zarząd Spółki prowadzącej szkołę wykupił dyrektorowi , czyli mnie - dostęp do Państwa panelu jako wyczerpanie wszystkich obowiązków wobec WDN. Bardzo proszę o wskazanie przepisów zobowiązujących Organ Prowadzący do zorganizowania szkoleń w ramach WDN - szczególnie w kwestii obecnej reformy. Na moje prośby odnośnie potrzeby zorganizowania i opłacenia szkoleń choćby w zakresie nowej podstawy programowej - Zarząd odpowiedział : " Niech nauczyciele czytają w internecie". Czy zatem istnieją przepisy, które bezdyskusyjnie zobowiązują Organ Prowadzący do zorganizowania szkoleń związanych z aktualną reformą ? Zaznaczam - w bieżącym roku szkolnym Organ Prowadzący opłacił jedynie szkolenia BHP oraz z Pierwszej pomocy - i żadnych innych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku rozwiązania umowy o pracę z nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym aktualnie na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin, można wypowiedzieć umowę w trybie art. 27 KN uzasadniając wypowiedzenie " Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę są zmiany planu nauczania uniemożliwiające dalsze zatrudnienie Pani na stanowisku nauczyciela ". Czy w takim przypadku nauczycielowi temu przysługuje na podstawie art. 20 ust. 5c KN prawo do przejścia w stan nieczynny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe