Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownica dostarczyła decyzję o korzystaniu ze świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny synem, w okresie 2010-11-01 do 2016-07-31.W zaświadczeniu widnieje informacja, że w czasie pobierania świadczenia pielęgnacyjnego były opłacane składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Czy okres pobierania świadczenia pielęgnacyjnego należy zaliczyć do stażu pracy, a tym samym do dodatku za wysługę lat?
Przepisy ustawy z dnia 28.11.2003 r. o świadczeniach rodzinnych nie przewidują zaliczalności do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze, okresu pobierania świadczenia pielęgnacyjnego, a jedynie w takim przypadku okres ten można by pracownicy zaliczyć do stażu.
Zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pacownikach samorządowych, do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwracam się z prośbą o udzielenie porady. W gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 w bibliotece zatrudnionych na pełnych etatach jest dwóch nauczycieli, chronionych przez dwa różne związki zawodowe. Nauczyciele Ci mają w przydziale po 3/4 etatu biblioteki i 1/4 etatu świetlicy. Od roku szkolonego 2017/2018 gimnazjum zostaje przekształcone w liceum ogólnokształcące. Konsekwencją tego jest likwidacja świetlicy. 1.Czy można ograniczyć tym chronionym nauczycielom zatrudnienie przydzielając po 3/4 etatu tylko nauczyciela biblioteki, gdyż nie posiadają innych kwalifikacji ? 2.Czy mogę bardziej ograniczyć zatrudnienie tym nauczycielom chronionym po 1/4 etatu, aby pełny etat przydzielić dla dyrektora szkoły jako zabezpieczenie po zakończeniu kadencji ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor szkoły państwowej w tym roku wykorzystał 20 dni urlopu wypoczynkowego i pozostało mu jeszcze 15 dni. Czy ten urlop musi wykorzystać w tym roku kalendarzowym, czy może on przejść na kolejny rok i jaki jest ostateczny termin wykorzystania go (koniec września 2020)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z reformą oświaty i tworzeniem arkusza organizacyjnego na przyszły rok szkolny zwracam się z pytaniem. Czy nauczyciel posiadający następujące wykształcenie: (dyplom licencjata pedagogiki wczesnoszkolnej w suplemencie dopisek o nabytych kwalifikacjach do nauczania języka angielskiego w klasach I-III oraz tytuł magistra w zakresie pedagogiki wieku dziecięcego- w suplemencie nie ma nic o j. angielskim) będzie posiadał kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w klasach I-III ośmioletniej szkoły podstawowej z oddziałami likwidowanego gimnazjum?
- Nauczyciel dyplomowany prawdopodobnie od 1 września 2022 r., pójdzie na urlop dla poratowania zdrowia, następnie po nim chce przejść na świadczenie kompensacyjne. 19 sierpnia 2023 r. ukończy 55 lat. Do kiedy powinien trwać urlop dla poratowania zdrowia (czy może to być 31 sierpnia 2023 r.)? Z jaką data powinno nastąpić rozwiązanie stosunku pracy (czy może to być do 30 czerwca 2023 r.)? Nauczyciel wykorzystałby urlop bieżący za rok 2023 i z dniem 31 sierpnia rozwiązałby umowę i przeszedł na świadczenie? Która data byłaby korzystniejsza zakończenia urlopu dla poratowania zdrowia 30 czerwca czy 31 sierpnia 2023 r.? Czy data zakończenia urlopu dla poratowania zdrowia ma znaczenie w perspektywie przyszłej emerytury?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu nieferyjnym należą się nauczycielowi 4 dni wolne na żądanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe