Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela który od 1 września bedzie na 3 roku stażu na nauczyciela dyplomowanego. Zgodnie z aneksem do arkusza ten nauczyciel będzie miał 4/18 zaj rewalidacyjnych, 1/18 zaj dyd.-wyr,2/18 zaj tanecznych, 2/18 opieki nad uczniami podczas dowozu uczniów do i ze szkoły autobusem szkolnym i 3/26 zajęć świetlicowych czyli ma 9/18 i 3/26. Czy opieka nad uczniami podczas dowozu wlicza się do przydziału zgodnie z kwalifikacjami i ten nauczyciel może odbywać staz w mojej szkole (nie ma żadnej umowy o pracę w innej szkole aby połączyć wymiar godzin) Proszę o szybką odpowiedz
Nauczyciel będzie mógł kontynuować staż, ponieważ zatrudnienie na 7/18 i 3/26 daje wymiar pensum łączonego 20 godzin: 10 / (0,39 + 0,12) = 19,6 godzin, zaokrąglonych w górę, zaś nauczyciel będzie realizował 10/20 etatu (art. 3 pkt 3, art. 42 ust. 5c ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967). W tym przypadku opieka nad uczniami w autobusie zgodnie z kwalifikacjami nie powinna być wliczana do wymiaru zatrudnienia na stanowisku pedagogicznym uwzględnianym do wyliczenia stażu, ponieważ powinna ona zostać zapewniona przez organ prowadzący, nie zaś przez szkołę – art. 39 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Moje pytanie dotyczy nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego przez mianowanie, który od 1.09.2016 r. do 30.06.2017 r. przebywa na urlopie bezpłatnym. Nauczyciel przeprowadził się 100 km od miejsca pracy. Aktualnie pracuje w innej szkole w innej miejscowości – umowa na zastępstwo od 01.09.2016 r. do 30.06.2017r. Ale od lipca wraca już do naszej szkoły. 1. Czy nauczycielowi należy się świadczenie urlopowe w naszej szkole skoro na urlopie bezpłatnym przebywa od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 r. a co z miesiącami lipiec i sierpień ?; 2.Czy po urlopie bezpłatnym nauczyciel powinien wykonać badania kontrolne w medycynie pracy? Czy jest taki obowiązek po urlopie bezpłatnym?
- Ile dni urlopu należy się nauczycielowi w jednostce feryjnej, który dostał powierzenie stanowiska kierowniczego 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. Umowa o pracę tego nauczyciela kończy się 31 sierpnia 2022 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września zatrudniliśmy nauczyciela na 4/18 etatu, nasza szkoła jest dla niego drugim miejscem pracy. W pierwszym miejscu pracy ma 13/18 etatu, w naszej szkole – 4/18 etatu oraz w trzecim miejscu – 4/18 etatu. W pierwszym miejscu ma płaconą wysługę lat. Co z wysługą lat w naszej szkole? Sumarycznie we wszystkich szkołach nauczyciel ten przekracza etat. Czy wysługa lat przysługuj mu w naszej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z 34 letnim stażem pracy zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał ograniczenie na które nie wyraził zgody. Czy przysługuje mu oprócz odprawy z art. 20 również odprawa emerytalna? Jak naliczyć odprawę sześciomiesięczną z wynagrodzenia zasadniczego czy z wynagrodzenia zasadniczego i godzin nadliczbowych jakie nauczyciel realizował?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły prywatnej, w której - w ramach pełnienia swojej funkcji mam niewiele do powiedzenia, gdyż o WSZYSTKIM decyduje Organ Prowadzący. Ponoszę pełną odpowiedzialność związaną ze swoim stanowiskiem, lecz nie mogę podejmować decyzji związanych z tą odpowiedzialnością. W związku z powyższym - proszę o wskazanie przepisów "nakazujących" - również w ramach WDN - szkolenie nauczycieli w związku z reformą Systemu Oświaty, nowej Podstawy Programowej itp.Zarząd Spółki prowadzącej szkołę wykupił dyrektorowi , czyli mnie - dostęp do Państwa panelu jako wyczerpanie wszystkich obowiązków wobec WDN. Bardzo proszę o wskazanie przepisów zobowiązujących Organ Prowadzący do zorganizowania szkoleń w ramach WDN - szczególnie w kwestii obecnej reformy. Na moje prośby odnośnie potrzeby zorganizowania i opłacenia szkoleń choćby w zakresie nowej podstawy programowej - Zarząd odpowiedział : " Niech nauczyciele czytają w internecie". Czy zatem istnieją przepisy, które bezdyskusyjnie zobowiązują Organ Prowadzący do zorganizowania szkoleń związanych z aktualną reformą ? Zaznaczam - w bieżącym roku szkolnym Organ Prowadzący opłacił jedynie szkolenia BHP oraz z Pierwszej pomocy - i żadnych innych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe