Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dyrektor deleguje nauczyciela wskazując środek lokomocji PKP lub PKS, nauczyciel decyduje się jechać jednak samochodem prywatnym, uwzględniając z dyrektorem, że otrzyma zwrot w wysokości biletu Pks lub Pkp. Czy jest przepis prawny który zabrania takiej sytuacji (decyzji dyrektora)?
W ramach kompetencji pracodawcy dyrektor decyduje o środku transportu, jakim nauczyciel ma się udać w delegację, a w konsekwencji zwrot kosztów dojazdu będzie stanowił równowartość biletów PKP lub PKS, o ile można takim środkiem udać się i powrócić z delegacji w danym miejscu (§ rozporządzenia MPiPS z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, Dz. U. z 2013 r., poz. 167).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W gimnazjum (obecnie 9 oddziałów) funkcję wicedyrektora pełni nauczyciel „społecznie”, czyli ma normalne godziny etatowe do wypracowania z uczniami. Nauczyciel ten bardzo pomaga dyrektorowi w organizowaniu pracy szkoły, m.in. układa plan lekcji, plan dyżurów, jest koordynatorem projektów gimnazjalnych, tworzy wiele dokumentów szkolnych, zajmuje się monitorowaniem realizacji podstawy programowej, planuje zastępstwa za nieobecnych nauczycieli itp. Czy ta dodatkowa, a tym samym zajmująca wiele czasu praca może być podstawą do zwolnienia tego nauczyciela z obowiązku pełnienia dyżurów w czasie przerw? Czy istnieje jakieś prawne uregulowanie tego typu sytuacji?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy rada pedagogiczna ma prawo wydłużyć czas na egzaminie zewnętrznym uczniowi, który posiada opinię poradni, ale nie o dysfunkcji, a jedynie o obniżeniu wymagań edukacyjnych (w opinii zaleca się wydłużanie czasu pracy w szkole)?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkołach składowych zespołu szkół – Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia, Szkoła Policealną i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - należy opracować, w terminie do 30 listopada 2019 r., statut dla każdej z tych szkół, czy może być jeden dla zespołu? W przypadku gdy będzie konieczność opracowania statut dla każdej z ww. szkół to jakie przepisy prawa należy uwzględnić?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytania dotyczące statutu szkoły: 1) Jaka jest procedura uchwalania statutu ośmioletniej szkoły podstawowej? 2) Czy organizacje związkowe (ZNP) mają kompetencje i obowiązek opiniowania statutu szkoły? 3) Czy statut ośmioletniej szkoły podstawowej uchwalony po 30 listopada 2017 należy przekazać do organu prowadzącego i kuratorium? Proszę o wyjaśnienie oraz podanie podstawy prawnej we wspomnianych kwestiach.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń, który miał w pierwszej klasie geografię na podstawowym poziomie, a w trzeciej klasie na rozszerzonym to na świadectwie ukończenia szkoły ma wpisane dwie oceny?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe