Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w obecnym stanie prawnym dyrektor szkoły może przyznać pracownikowi dodatek funkcyjny, jeśli takie rozwiązanie przewiduje Zakładowy Regulamin Wynagradzania Pracowników? Jaka może być jego maksymalna wysokość - czy prawo to reguluje - albowiem w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, ta kwestia nie jest uregulowana.
Na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1282), pracownikowi niepedagogicznemu samorządowej szkoły może zostać przyznany dodatek funkcyjny. Warunkiem przyznania dodatku jest natomiast wymienienie go jako składnika wynagrodzenia w regulaminie wynagradzania, który ponadto powinien określać warunki i sposób przyznawania, a więc również jego maksymalną wysokość, zgodnie z art. 39 ust. 2 pkt 2 ww. ustawy. Wynika to z tego, że ustawodawca nie określa wysokości dodatku funkcyjnego dla pracowników zatrudnionych na umowy o pracę i pozostawia tę kwestię wewnętrznym regulacjom pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy specjaliście zatrudnionemu na postawie art. 15 ust. 1-6 Prawa oświatowego do nauczania przedmiotów teoretycznych zawodowych przysługuje legitymacja służbowa nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W niepublicznym przedszkolu nauczyciele zatrudniani są na umowę o pracę z Kodeksu Pracy, czyli w wymiarze 40 godzin tygodniowo. Czy nauczyciel religii, który pracuje godzinę tygodniowo w umowie powinien mieć wpisany wymiar 1/40 etatu? Umowę zawieramy od 1 września do 30 czerwca. Jak wygląda wówczas kwestia urlopu? Czy faktycznie przysługuje takiemu pracownikowi 10 dni urlopu, które może wykorzystać i nie prowadzić zajęć kilka razy z rzędu? Proszę o pomoc w tej kwestii, ponieważ odkąd zawieramy umowy o pracę, a nie umowy zlecenie, ta kwestia nie jest dla nas do końca jasna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o określenie stawki zaszeregowania nauczyciela, który ukończył studia wyższe na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne, która otrzymała misję tymczasową. W/w jest na 3 semestrze studiów podyplomowych - Studium Teologii w Warszawie. Czy zgodnie z rozporządzeniem co do wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (nauczyciel stażysta ) powinna otrzymywać wynagrodzenie zasadnicze jako nauczyciel tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym ( 2265,00 zł), czy w wysokości (1513,00 zł) jako pozostałe wykształcenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony w roku szkolnym 2020/2021 za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny będzie realizować 1 godzinę zajęć tygodniowo niezgodnie z kwalifikacjami. Czy w związku z tym na podst. art.10 ust.9 należy podpisać z tym nauczycielem dodatkową umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Do 31 sierpnia 2012r. pełniłm funkcję dyrektora szkoły podstawowej. W lutym 2012 r. podjęto uchwałę o likwidacji szkoły. W okresie wakacji wykonywałam czynności związane z jej likwidacją. W związku z tym nie wykorzystałam do końca przysługującego mi urlopu wypoczynkowego (placówka feryjna). W okresie wakacji wykorzystałam urlop na początku lipca-10 dni i w sierpniu tez 10 dni. Od 01.09.2012 r. zostałam przeniesiona na podst.art.18 KN do innej placówki (w tej samej gminie) na stanowisko n-la grupy dzieci 5-lenich. Moje pytanie dotyczy tego -czy przysługuje mi wykorzystanie bądź ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy za 2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe