Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w busie 9-osobowym, który dowozi dzieci do szkoły musi być opiekunka?
W pytaniu nie podano, jak jest zorganizowany transport do szkoły. Jeżeli dzieci dojeżdżają środkiem komunikacji publicznej lub prywatnej, organizator nie ma obowiązku zatrudnienia opiekuna z tego powodu, że korzystają z niego uczniowie, ponieważ żaden przepis tak nie stanowi. Natomiast gdy gmina lub miasto organizuje bezpłatny transport dla uczniów, których droga do szkoły obwodowej z miejsca zamieszkania przekracza 3 km w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych lub 4 km - w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, wówczas w takim środku transportu musi również zostać zapewniona uczniom opieka – art. 39 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. W takiej sytuacji w busie musiałby być obecny także opiekun.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dlaczego wobec tego w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2017/2018, która znajduje się na stronie CKE figuruje zapis:
WARUNKI ZDANIA EGZAMINU MATURALNEGO 1. Absolwent zdał egzamin maturalny, jeśli z każdego z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpił do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. 2. Absolwent, który nie otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania z jednego lub więcej przedmiotów obowiązkowych lub nie przystąpił do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego lub któremu a. unieważniono egzamin z danego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej lub części ustnej, lub b. unieważniono egzamin w części pisemnej z przedmiotu dodatkowego, przy czym był to jedyny egzamin w części pisemnej z przedmiotu dodatkowego, do którego przystąpił, lub c. unieważniono wszystkie egzaminy w części pisemnej z przedmiotów dodatkowych, do których przystąpił nie zdał egzaminu maturalnego.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Witam,
mam taką nietypową prośbę: proszę o podanie listy dokumentów jakie muszą być w szkole? Ponieważ biurokracja nas przytłacza, chciałbym wiedzieć jakie dokumenty są niezbędne, jeśli o pracę placówki, jak i dokumentację pracy nauczyciela?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- jakie arkusze ocen stosować dla klasy siódmej? Proszę o odpowiedź bo już takie pytanie zadaje drugi raz.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o stworzenie nowej instrukcji kancelaryjnej, która obowiązuje w myśl nowego rozporządzenia z 18 stycznia 2011r, gdyż ta umieszczona w serwisie jest nieaktualna.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem (mianowanym) przedszkola. Obecnie przebywam na urlopie dla poratowani zdrowi do dnia 30 października 2017 roku. Z dniem 01 września prezydent miasta po dwukrotnym nierozstrzygnięciu konkursu chce powołać mnie na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej. Wiem, że muszę skrócić urlop i z tym problemów nie będzie. Wiem, że muszę do ustępującego dyr szkoły złożyć wniosek o przeniesienie do szkoły z dniem 01.09. Ale tu zaczynają się schody... 1. Moja obecna dyrektor przedszkola (która przegrała ostatni konkurs na dyr i ustępuje z dniem 31.08) nie chce mi wystawić oceny pracy. Wiem, że dyr ma 3 miesiące na dokonanie takiej oceny ale ona ma kadencje tylko do 31.08 więc czy to nie obliguje jej do wystawienia oceny w krótszym czasie? Przez wszystkie lata pracy (14 lat) nie miałam oceny pracy. Ostatni awans miałam 31.10.2012 roku i wtedy dokonana została ocena dorobku zawodowego.; 2. W najbliższy poniedziałek mam wizytę u lekarza, który kierował mnie na urlop zdrowotny celem jego skrócenia. Czy lekarz wystawia zaświadczenie, na którym ma być data do kiedy skracamy urlop?; 3. Czy urlop może być skrócony do dnia 31.08 i 01.09 przechodzę do szkolu, czy "bezpieczniej dla mnie" będzie, jeśli urlop skrócę do 30.08 i jeszcze jeden dzień będę w przedszkolu?; 4.Moja dotychczasowa dyr nie chce wystawić mi także skierowania na badania kontrolne... czy działa zgodnie w prawem?; 5. czy będąc na urlopie do 31.08 a przechodząc do szkoły z dniem 01.09 skierowanie wystawia mi dotychczasowa dyr czy dyrektor ze szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe