Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Zorganizowanie wypoczynku dla uczniów w trakcie ferii czy wakacji, czyli w okresie urlopu wypoczynkowego nauczycieli odbywa się poza stosunkiem pracy zawartym przez...

PORADA PRAWNA

Zwracam się z prośbą o pomoc w następującej sprawie. Nauczyciele z mojej szkoły chcą zorganizować 3-dniowy wypoczynek zimowy w czasie ferii dla dzieci ze szkoły. Organizatorem wypoczynku miałaby być szkoła. Nauczyciele są w tym czasie na urlopie, który wynika z Karty Nauczyciela. Jak najlepiej byłoby to zorganizować, żeby było zgodnie z przepisami? Czy w ogóle jest to możliwe?

 Zorganizowanie wypoczynku dla uczniów w trakcie ferii czy wakacji, czyli w okresie urlopu wypoczynkowego nauczycieli odbywa się poza stosunkiem pracy zawartym przez nauczyciela ze szkołą. Oznacza to, że dodatkowe zajęcia odbywające się w czasie urlopu realizowane są na podstawie odrębej umowy (najczęściej zlecenia). 

Określoną formę wypoczynku dzieci można zorganizować z własnych funduszy (o ile szkoła takimi dysponuje) lub w ramach akcji organizowanych przez organy prowadzące - wówczas to one przyznają niezbędne środki, w tym na wynagrodzenie nauczycieli w ramach umowy zlecenia, na podstawie złożonych przez szkoły wniosków.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT