Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  W opisanym przypadku należy przeanalizować dokumenty osoby, o której mowa w pytaniu. W suplemencie do dyplomu studiów pierwszego stopnia znajduje się informacja na...

PORADA PRAWNA

20 sierpnia 2018 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Witam, czy osoba z tytułem licencjata, odbywająca studia na kierunku pedagogika w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego może być ztrudniona na stanowisku nauczyciela muzyki i plastyki w szkole podstawowej?

 W opisanym przypadku należy przeanalizować dokumenty osoby, o której mowa w pytaniu. W suplemencie do dyplomu studiów pierwszego stopnia znajduje się informacja na temat posiadanych kwalifikacji (wychowanie artystyczne i wczesnoszkolne może nie wystarczyć do prowadzenia zajęć w klasach powyżej 1-3 szkoły podstawowej). Kwalifikacje w szkole podstawowej daje również ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku, którego efekty kształcenia, w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści nauczanego przedmiotu wskazane w podstawie programowewj dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym (§ 4 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli). W tym przypadku trzeba porównać dany kierunek (zakres wiedzy i umiejętności) z podstawą programową dla muzyki i plastyki w szkole podstawowej. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT