Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób mogę zobowiązać nauczycieli do pracy z uczniem zdolnym lub wymagającym wsparcia, jeśli nie mogę zaproponować prowadzenia dodatkowych płatnych zajęć pozalekcyjnych? W jaki sposób i kiedy na przykład nauczyciel ma pracować z uczniem przygotowującym się do konkursu przedmiotowego?
Prowadzenie indywidualnych zajęć z uczniem zdolnym lub zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z uczniami z trudnościami w nauce to zadania z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej, które są przydzielane wyłącznie w ramach pensum lub godzin ponadwymiarowych - art. 35 ust. 1 i 3, art. 42 ust. 2d ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., § 6 ust. 2 pkt 2 i pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, Dz.U. z 2017 r., poz. 1591. Jeśli natomiast zgodnie ze statutem szkoła organizuje kółka zainteresowań, w których uczestnictwo jest dobrowolne dla chętnych uczniów, w ich ramach mogą być prowadzone przygotowania do konkursu, jeśli jest to zgodne z zainteresowaniami uczniów uczestniczących w kółku, a nie tylko jednego z nich. Wówczas bez dodatkowego wynagrodzenia nauczycielowi byłyby przydzielone zadania statutowe, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem nauczycielem z 28-letnim stażem pracy. Urodziłam się 19.12.1957 r. Od kiedy będę objęta ochroną przedemerytalną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące nauczycielki, która była nieobecna z powodu zwolnienia lekarskiego, urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego. W jakim wymiarze po zakończeniu urlopu rodzicielskiego będzie jej przysługiwał urlop uzupełniający jeśli:
od 04.04.2018-12.10.2018 nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim,
od 13.10.2018-01.03.2019 nauczycielka przebywała na urlopie macierzyńskim,
od 02.03.2019-13.04.2019 była na urlopie rodzicielskim,
od 14.04.2019-31.08.2019-wróciła do wykonywania pracy,
01.09.2019-01.03.2020 - przebywała na urlopie rodzicielskim.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy według nowego przepisu dot. zaświadczeń o niekaralności , pracownik zatrudniony na czas określony powinien za każdym razem kiedy jest odnawiana umowa z tym samym pracownikiem, (umowa jedna po drugiej) to pracownik przed podpisaniem kolejnej umowy powinien mieć aktualne zaświadczenie o niekaralności czy wystarczy zaświadczenie doniesione przed podpisaniem 1 umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 10 kwietnia br. doszło do wygaśnięcia stosunku pracy w związku z nagłą śmiercią nauczyciela. Z uwagi na brak postępowania spadkowego nie zostały wypłacone Rodzinie należności pieniężne, do których nauczyciel nabył prawo w trakcie stosunku pracy: ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, należność za wypracowane godziny ponadwymiarowe. W dniu dzisiejszym spadkobiercy dostarczyli akt poświadczenia dziedziczenia.
Czy świadczenie urlopowe (art. 53 ust. 1a KN) należy do praw majątkowych po zmarłym nauczycielu i należy je również wypłacić rodzinie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownika szkoły zatrudnionego na stanowisku pomocniczym (sekretarz szkoły) można przenieś do gminy na stanowisko urzędnicze?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe