Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Obowiązujące przepisy prawa pracy nie definiują pojęcia „stażu pracy”, a w konsekwencji pracodawca nie podejmuje decyzji o wliczeniu albo niewliczeniu poprzednich...

PORADA PRAWNA

03 lipca 2018 Kadry

Proszę o podanie podstawy prawnej i wzoru pisma dotyczącego zaliczenia stażu pracy (na podstawie świadectw z poprzedniej pracy) dla nowo zatrudnionego pracownika administracji szkoły.

Obowiązujące przepisy prawa pracy nie definiują pojęcia „stażu pracy”, a w konsekwencji pracodawca nie podejmuje decyzji o wliczeniu albo niewliczeniu poprzednich okresów pracy do stażu. Staż pracy jest wyliczany odrębnie na potrzeby każdego uprawnienia pracowniczego, a regulacje dotyczące danego uprawnienia przewidują sposób wyliczenia stażu. W pytaniu nie podano, jakie uprawnienia pracownicze ustala pracodawca. Przykładowo do stażu uprawniającego do dodatku za wysługę lat i nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia na podstawie art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2016 r., poz. 902 z późn. zm. bez względu na okoliczność, czy pracodawca wydał jakąś decyzję w tym przedmiocie. Jeśli zamierza o tej okoliczności poinformować pracownika, pismo może mieć np. treść: „Na podstawie art. 38 ust. 5 UoPS informuję Panią/Pana, że do stażu uprawniającego do dodatku za wysługę lat i nagrody jubileuszowej zostały wliczone wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia, tj. od dnia … do dnia …, od dnia … do dnia..., od dnia … do dnia ...”. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT