Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację, do jakiego momentu nieobecność pracownika wpisuje się pod art. 92 § 1 KP, a od jakiego momentu wpisuje się pod art. 92 § 4 KP. Poniżej podaję nieobecności nauczyciela w 2021 r. Nie wiem, jak mam je wpisać do systemu SIO. • Zwolnienie lekarskie: 19.02–19.02.2021, 17.05–21.05.2021; • Zwolnienie lekarskie ciążowe: 19.08–15.09.2021, 16.09–13.10.2021, 14.10–10.11.2021.
Zgodnie z art. 92 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.), za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego przysługuje wynagrodzenie chorobowe. Natomiast jeśli zwolnienie lekarskie (także w ciąży) trwa ponad 33 dni w roku, przysługuje za nie zasiłek chorobowy (art. 92 § 4 KP).
Wynagrodzenie chorobowe (art. 92 § 1 KP) dotyczy pierwszego zwolnienia 1-dniowego, drugiego zwolnienia 5-dniowego oraz 27 dni z trzeciego zwolnienia lekarskiego do 14 września 2021 r. (razem 33 dni). Od 15 września do 10 listopada 2021 r. pracownik pobiera zasiłek chorobowy od 34. dnia zwolnienia lekarskiego w danym roku (art. 92 § 4 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka w szkole dostarczyła w dn. 13.02.2015r. zwolnienie lekarskie do dn. 20.02.2015r. ( okres ferii ) . Prawdopodobnie je przedłuży. Czy należy się jej urlop uzupełniający za ten okres?
- Nauczyciel był zatrudniony w naszej szkole w latach 1985-89, następnie został przeniesiony na własną prośbę za porozumieniem stron do innej szkoły. Nadmieniam, że w naszej szkole, kiedy nauczyciel był zatrudniony nie było księgowości, jak również kadr (były wówczas tz. Zbiorcze Szkoły Gminne, które obsługiwały wszystkie szkoły na terenie gminy, prowadziły również sprawy kadrowe). W tamtych latach teczka akt osobowych była wysyłana do szkoły, do której odszedł nauczyciel. Obecnie ten nauczyciel zwrócił się na piśmie do dyrektora naszej szkoły o wystawienie świadectwa pracy za okres, w którym pracował w tej szkole. Niestety w szkole, nie ma żadnej dokumentacji, która potwierdzałaby jego zatrudnienie w tamtych latach. Pracują natomiast nauczyciele, którzy byli zatrudnienie w tym okresie. Dodam jeszcze, że szkoła do której odszedł nauczyciel za porozumienie stron została zlikwidowana i już nie istnieje, a teczka akt osobowych nauczyciela, który od dnia 01.09.1985 roku do dnia 31.08.1989 roku był zatrudniony w naszej szkole nie wiadomo gdzie jest. Bardzo proszę o odpowiedź na jakiej podstawie mogę wystawić świadectwo pracy temu nauczycielowi, a jeżeli nie jestem uprawniona do wystawienia świadectwa pracy za wspomniany okres zatrudnienia proszę o podanie podstawy prawnej, oraz opisu co mam odpowiedzieć na podanie nauczyciela. Bardzo dziękuję za rozwikłanie tej nietypowej sprawy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W arkuszu organizacyjnym zatwierdzonym w maju. Szkoła zaplanowała 4 oddziały, w czerwcu po rekrutacji okazuje się, że liczba uczniów zmniejszy się na 3 oddziały. Jak w takim przypadku zmniejszyć pensum albo przydział godzin dla nauczyciela mianowanego i kontraktowego zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel dyplomowany został przeniesiony do pracy w organie prowadzącym, wykonuje pracę biurową, traci po 5 latach uprawnienia? Czy może wrócić do szkoły jako nauczyciel przedmiotu, po np. 8 latach pracy w urzędzie miejskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinniśmy zawrzeć umowę z osobą, która będzie prowadzić doradztwo zawodowe? Rozumiem, że na czas określony, ale czy mamy przeliczać jego godziny np. na tygodnie? Proszę o podpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe