Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik administracji pracuje w wymiarze ½ etatu (20 godz. tygodniowo) wg harmonogramu od wtorku do soboty po 4 godziny. Czy jeżeli święto wypada w poniedziałek (dzień wolny dla tego pracownika) to pracownikowi temu należy się dodatkowy dzień wolny? Poproszę o podstawę prawną.
Na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Godziny te należy przeliczyć proporcjonalnie do wymiaru zatrudnienia, a więc w związku ze świętem przypadającym w poniedziałek w okresie rozliczeniowym pracownik będzie miał do przepracowania o 4 godziny mniej, a więc w praktyce otrzyma dodatkowy dzień wolny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony od 01.01.2018 do 30.06.2018 przebywał na urlopie bezpłatnym. 0d 01.07.2018 do 31.12.2018 pracuje w pełnym etacie. Od 19.10. do 24.10.2018 będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy będzie mu się należała „13” za 2018 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi kontraktowemu z 8 letnim stażem pracy, przysługuje odprawa z tytułu rozwiązania umowy o pracę w związku z otrzymaniem renty?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałam prosić o interpretację znowelizowanego art.188 KP w szczególności § 2 w zakresie zastosowania go do nauczycieli.
Dodatkowo chciałam zapytać o zasady udzielenia opieki nauczycielowi zatrudnionemu w kilku szkołach. Nasza szkoła jest podstawowym miejscem pracy i pracuje w niej na pełnym etacie. Czy nauczyciel powinien wypełnić jakieś oświadczenie że będzie korzystał z opieki tylko w naszej placówce. Czy powinien zostawić informację czy z opieki korzysta drugi rodzic? A może posiadacie Państwo jakiś wzór oświadczenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który nabył prawo do emerytury, może skorzystać z urlopu dla podratowania zdrowia? Nauczyciel posiada 39 lat stażu pracy (w tym w charakterze nauczyciela 30 lat).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą niepubliczną i zatrudniamy nauczyciela na 28/24 etatu. Pracujemy na kodeksie pracy. Jaki powinien być prawidłowy zapis tego wymiaru w umowie i zapis godzin ponadwymiarowych? Czy prawidłowy byłby zapis wymiaru: "cały etat (w tym 24 godziny dydaktyczne, 4 godziny ponadwymiarowe, 12 godzin do dyspozycji dyrektora)"?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe