Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Staż uprawniający do ubiegania się o wyższy stopień awansu zawodowego może realizować nauczyciel zatrudniony w szkole publicznej albo niepublicznej w wymiarze co najmniej...

PORADA PRAWNA

19 lipca 2015 Awans zawodowy

Od września w szkole będzie zatrudniony nauczyciel na stanowisku nauczyciel muzyki. Przyznano mu 7 godzin muzyki oraz 2 godziny kółka muzycznego. Czy taki nauczyciel może rozpocząć staż?

Staż uprawniający do ubiegania się o wyższy stopień awansu zawodowego może realizować nauczyciel zatrudniony w szkole publicznej albo niepublicznej w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć. Jeśli obowiązujący nauczyciela wymiar pensum wynosi maksymalnie 18 godzin, nauczyciel może odbywać staż, gdyż jest zatrudniony na pół etatu (9/18). Jeśli natomiast obowiązuje go wyższy wymiar pensum niż 18 godzin, nie może realizować stażu (art. 3 pkt 3 i art. 91b ust. 2 pkt 3 KN).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT