Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne   USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.) Art. 9c. 11. W przypadku gdy ostateczna ocena dorobku zawodowego nauczyciela jest negatywna, ponowna ocena...

PORADA PRAWNA

19 stycznia 2012 Awans zawodowy

Nauczycielka otrzymała negatywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu na nauczyciela dyplomowanego. Odwołaała się do Kuratora Oświaty,który także ustalił negatywną ocenę dorobku zawodowego jako ostateczną.Co dalej z takim nauczycielem czy może pracować w tej szkole bo to bardzo słaby nauczyciel i nie żadnych osiągnięć dydaktycznych ,ani wychowawczych. Czy dyrektor musi się zgodzić na dodatkowy staż tego nauczyciela .

 

USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.)

Art. 9c.

11. W przypadku gdy ostateczna ocena dorobku zawodowego nauczyciela jest negatywna, ponowna ocena dorobku może być dokonana po odbyciu, na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora szkoły, jednego dodatkowego stażu w wymiarze 9 miesięcy.

 

Oznacza to, że dyrektor może się zgodzić na dodatkowy staż w wymiarze 9 miesięcy. Jeśli decyzja będzie odmowna (uzasadniona pisemnie), nauczyciel pozostaje na poziomie posiadanego stopnia awansu zawodowego.

Negatywna ocena dorobku zawodowego nauczyciela nie skutkuje rozwiązaniem stosunku pracy.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT