Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września przedszkole zostanie włączone do zespołu szkolno - przedszkolnego. Kto powinien podpisać umowę o pracę z nowym nauczycielem rozpoczynającym pracę od 1 września w przedszkolu (będącym już w zespole)- dotychczasowy dyrektor przedszkola, czy nowy dyrektor zespołu szkolno- przedszkolnego (dyrektor zespołu zaczyna pełnić funkcje od 1 września)?
Zgodnie z art. 10 ust. 1 Karty Nauczyciela, stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się w szkole, a w przypadku powołania zespołu szkół jako odrębnej jednostki organizacyjnej - w zespole szkół na podstawie umowy o pracę lub mianowania.
W opisanym przypadku nauczyciel będzie zatrudniony w zespole (bo od 1 września), umowę powinien więc podpisać z nim nowy dyrektor - dyrektor zespołu w dniu, w którym obejmie funkcję.
Dyrektorzy powinni w tym zakresie się porozumieć. Zatrudnienie nauczyciela, który będzie świadczył pracę od dnia1 września 2016 r. i będzie podlegał dyrektorowi zespołu, powinno nastąpić za jego wiedzą i zgodą (art. 39 ust. 3 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry
czy mogę zatrudnić jako nauczyciela wspomagającego do klasy pierwszej (1 dziecko z upośledzeniem lekkim, 2 autystów) nauczyciela po ukończonych studiach pierwszego stopnia na kierunku pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchową oraz 3 -semestralnych studiach podyplomowych w zakresie oligofrenopedagogiki. Nauczycielka obecnie pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Modrzewcu jako terapeuta zajęciowy
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na czas nieokreślony w wymiarze 10 godz na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze otrzymał 3 - miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę na podstawie art. 27 KN (ukończenie przez uczennicę 25lat). Czy nauczycielowi należy się odprawa w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę?
- Nauczyciel przebywa na kilkudniowym zwolnieniu lekarskim. Dyrektor w tym czasie organizuje zastępstwa i przydziela zajęcia nauczycielom, którzy mają tzw. okienka lub wcześniej kończą lekcje. Zajęcia polegają na zapewnieniu opieki, albo też nauczyciel, który posiada kwalifikacje do danego przedmiotu realizuje kolejny temat, wynikający z planu wynikowego. 1. Czy zastępstwo za nieobecnego nauczyciela powinno być płatne? 2. Jeżeli tak, to czy w takiej samej wysokości, bez względu na rodzaj zajęć prowadzonych przez zastępującego nauczyciela (opieka - realizacja tematu, w przypadku posiadania odpowiednich kwalifikacji). 3. Czy płatne powinny być również zastępstwa za nauczycieli nieobecnych w pracy z innych powodów, np. wyjazd z uczniami na konkurs przedmiotowy, zawody sportowe, wycieczkę itp.?
- Tutejsza jednostka jest jednostka feryjną– jest to szkoła podstawowa. W miesiącu lutym nauczyciel przebywali na urlopach wypoczynkowych w związku z feriami zimowymi w okresie 09.02.2019-24.02.2019. Wypłacono wynagrodzenie wyliczone na podstawie wynagrodzeń za miesiąc luty np. Wynagrodzenie zasadnicze 3438,00 Wynagrodzenie za wysługę lat 20% 687,60 Łączne wynagrodzenie to 4.125,60 : 30 = 137,52 zl. 137,52 x 16 dni = 2.200,32 zł. Pracownik nie posiada wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe Pytanie jest następujące: W jaki sposób dokonać potrącenia wynagrodzenia za czas urlopu? Czy według dni kalendarzowych czyli 16/28 Czy według dni roboczych 10/20 Przy potrąceniu 16/28 pracownik otrzyma niższe wynagrodzenie niż należne i niezgodnie z art. 67 KN.
- 13 kwietnia 2014r. nauczyciel na swój wniosek w trybie art. 23 ust.1 pkt.1 Karty Nauczyciela rozwiązał stosunek pracy. W roku 2015 nauczyciel uzyskał wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 30 września 2015r. nauczyciel jest na nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym. Od 14 kwietnia 2014r. do chwili obecnej nauczyciel nie pracował. Nauczyciel wnioskuje o trzymiesięczną odprawę emerytalną. Czy należy mu wypłacić odprawę emerytalną? Jaka jest podstawa prawna regulująca wypłatę takiej odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe