Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  W przypadku, gdy wykształcenie ekonomiczne nie wpływa na kwalifikacje nauczyciela do nauczania w jednostce oświatowej danego typu (w szczególności w przedszkolu i...

PORADA PRAWNA

08 czerwca 2017 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczycielka języka angielskiego ma następujące kwalifikacje: 1. Dwustopniowe studia z zakresu ekonomii(bez kwalifikacji pedagogicznych) studia licencjackie i magisterskie z ekonomii. , 2. Kolegium nauczycielskie (język angielski) , 3. Studia licencjackie z zakresu filologii angielskiej. Jak sporządzić jej wymiar uposażenia? Czy pracownik powinien być zaszeregowany zgodnie z wykształceniem licencjackim (język angielski) czy z wykształceniem magisterskim (ekonomia bez przygotowania pedagogicznego? Jakie powinno być wypłacane wynagrodzenie, czy zgodnie z wykształceniem magisterskim czy licencjackim?

 W przypadku, gdy wykształcenie ekonomiczne nie wpływa na kwalifikacje nauczyciela do nauczania w jednostce oświatowej danego typu (w szczególności w przedszkolu i szkole podstawowej), nie jest brane pod uwagę przy ustalaniu jego wynagrodzenia; natomiast wpływa na wysokość płacy zasadniczej w szkołach, których nauczyciel mógłby nauczać np. podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. W pierwszym przypadku nauczycielowi należy się wynagrodzenie zasadnicze za tytuł licencjata, a w drugim – dla magistra, przy czym jeśli przygotowanie pedagogiczne nauczyciel zdobył w trakcie nauki w kolegium lub na studiach I stopnia, nie można go pomijać przy ustalaniu poziomu wykształcenia (art. 30 ust. 2 KN, załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, Dz.U. z 2014 r., poz. 416 z późn. zm.).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT