Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jeżeli w I i II klasie szkoły podstawowej (nauczanie zintegrowane) jest łącznie 18 uczniów, czy jest możliwe, aby nauczyciel wychowania fizycznego prowadził lekcje, łącząc uczniów kl. I i kl. II ? Chodzi bowiem o godziny zatrudnienia.
Tak.
Zgodnie z § 5. 7 RAMOWEGO STATUTU PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ, stanowiącego załącznik nr 2 do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół: W szkołach działających w szczególnie trudnych warunkach demograficznych lub geograficznych dopuszcza się organizację nauczania w klasach łączonych, w tym połączenie zajęć prowadzonych w oddziale przedszkolnym dla dzieci 6-letnich i zajęć prowadzonych w klasie I.
Zapis ten oznacza, że w klasach I-III można łączyć zajęcia zarówno w systemie I-II, jak i Oddział 0-klasa I.
Dodatkowo zgodnie z § 4. 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych:
Jeżeli w szkole podstawowej jest organizowane nauczanie w klasach łączonych, zgodnie z przepisami w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, na realizację obowiązkowych zajęć edukacyjnych w tych klasach przeznacza się w szkolnym planie nauczania taką liczbę godzin, aby była zapewniona realizacja przyjętych programów nauczania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem publicznego gimnazjum. Funkcje pełnię trzeci rok. Przez ten czas miałem trzy zastępczynie. Umowa z obecną wygasa z końcem sierpnia 2015. Od 1 IX na stanowisko zastępcy chcę powołać swoją żonę, która jest od 19 lat pracownikiem tej szkoły. Czy są jakieś prawne przeszkody abym mógł to zrobić?
- Czy osoba, która posiada wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku administracja, studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) może być wychowawcą w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli nauczyciel jest na urlopie na podratowanie zdrowia, to może uczyć w prywatnej szkole (o uprawnieniach szkoły publicznej) na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem nauczycielem dyplomowanym. W drodze konkursu zostałam powołana na dyrektora w nowo pobudowanej szkole w tej samej gminie. Proszę o odpowiedz jakie są procedury przeniesienia mnie jako nauczyciela do tej szkoły na podstawie mianowania. Wiem że jest to w kompetencjach organu prowadzącego. Jak prawnie ma to wyglądać?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinno wyglądać ocenianie bieżące w szkole dla dorosłych kształcącej w formie stacjonarnej w świetle nowego rozporządzenia o ocenianiu obowiązującego od 1.09.2010r.?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe