Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Czasowe zwiększenie wymiaru zatrudnienia stanowi sytuację analogiczną do zawarcia z nauczycielem umowy o pracę na czas określony zgodnie z potrzebami szkoły wynikającymi z...

PORADA PRAWNA

Nauczycielka jest zatrudniona w wymiarze 16/18 na rok szkolny 2018/2019 ma niepełne zatrudnienie. W trakcie roku/ od listopada 2018 r. organ prowadzący przydzielił dodatkowe godziny świetlicy na rok szkolny 2018/2019, które dyrektor szkoły przydzielił w/w nauczycielce. Problem polega na sporządzeniu aneksu do umowy, czy dodatkowe godziny przydzielić nauczycielce do końca sierpnia 2019 roku czy tylko do końca zajęć edukacyjnych, czyli do dnia 21 czerwca 2019 r.?

Czasowe zwiększenie wymiaru zatrudnienia stanowi sytuację analogiczną do zawarcia z nauczycielem umowy o pracę na czas określony zgodnie z potrzebami szkoły wynikającymi z organizacji nauczania, na zasadach określonych w art. 10 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. W związku z tym również przydzielenie dodatkowych godzin powinno nastąpić na czas uzależniony potrzebami szkoły, nie zaś interesem nauczyciela, czyli nie dłuższy niż do zakończenia zajęć dydaktycznych – art. 29 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.

.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT