Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik niepedagogiczny, pracujący w szkole w latach 80-tych, zgubił świadectwo pracy i zwrócił się z prośbą o wydanie oryginału - jest ono potrzebne do przyznania renty w ZUS. Czy w tym wypadku wystarczy, że zrobię kserokopię świadectwa znajdującego się w aktach osobowych i zaznaczę, że jest to odpis czy muszę przepisać na nowo całą jego treść?
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania, w aktach osobowych pracownika przechowuje się kopię świadectwa pracy, a w uzasadnionych przypadkach pracodawca obowiązany jest wydać odpis tego świadectwa pracy.
Z powyższego przepisu wynika, że nie można wydać pracownikowi kserokopii świadectwa pracy poświadczonej za zgodność z oryginałem, ponieważ przepis mówi o odpisie, czyli przepisanej treści z dokumentu, jakim jest świadectwo pracy przechowywane w aktach osobowych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel zatrudniony od 05.11.2020 r. do 25.06.2021 r. na umowę o pracę ma prawo do trzynastki za rok 2021?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Starosta wyznaczył nauczyciela do zastępowania Dyrektora placówki podczas jego nieobecności. W związku z tym: Czy oprócz decyzji z powiatu Dyrektor musi wydać zastępcy jakiś dokument? Aneks? Jakie wymogi formalne musi wykonać Dyrektor wobec zastępcy? Czy w okresie zastępowania Dyrektora nauczyciel powinien posługiwać się pieczątką. Czy należy wydać zastępcy upoważnienia? Czy zastępca ma takie same obowiązki jak wicedyrektor?
- Czy nauczyciel, który dopełnia w naszej szkole (4 godz.) etat innej szkoły, musi pisać podanie o zatrudnienie i składać pozostałe dokumenty? Nauczyciel ma umowę w macierzystej szkole.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ze względu na zmniejszoną liczbę zaistniała konieczność wypowiedzenia warunków pracy nauczycielowi j. angielskiego. Zmiana etatu na niepełny tj. np: 14/18. Co się stanie jeżeli nauczyciel odmówi. Jest to nauczyciel dyplomowany.
- Od 04.02.2019r w szkole jest potrzeba zatrudnienia na zastępstwo nauczyciela przedmiotów zawodowych teoretycznych w wymiarze 6/18. Kandydat ma ukończone studnia pierwszego stopnia zgodne z kierunkiem nauczania ale be przygotowania pedagogicznego. Byłaby to jego pierwsza praca w zawodzie nauczyciela. Czy w takiej sytuacji dyrektor może z tym nauczycielem zawrzeć umowę do końca roku szkolnego i czy nauczyciel może rozpocząć staż?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe