Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka jest zatrudniona na czas określony od 01.09.2020 r. do 31.08.2021 r. Od 10.05.2021 r. do 31.08.2021 r. przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy należy jej wypłacić ekwiwalent za urlop?
W przypadku zatrudnienia w szkole feryjnej za okres urlopu bezpłatnego przypadającego w czasie ferii nauczycielka nie nabywa prawa do urlopu uzupełniającego, a więc nie jest także uprawniona do ekwiwalentu, zgodnie z art. 66 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. Z kolei w razie pracy w szkole nieferyjnej za okres 9 miesięcy pracy poza urlopem bezpłatnym (z zaokrągleniem w górę maja 2021 r.) nauczycielka nabyła prawo do urlopu w wymiarze proporcjonalnym: 9/12 * 35 dni = 26,25 dni, zaokrąglonych do 27 dni, a więc jeśli przed urlopem bezpłatnym nauczycielka nie wykorzystała jakiejś części urlopu wypoczynkowego, to należy jej wypłacić ekwiwalent (art. 64 ust. 3, art. 66 ust. 2 KN; art. 1551 § 1, art. 1552 § 2, art. 1552a § 1 i 2, art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak powinnam sformułować "Informację o warunkach zatrudnienia" dla nauczyciela wspomagającego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony na ¾ etatu, które realizuje przez 5 dni w tygodniu. Czy można ustanowić dla takiego nauczycielowi czterodniowy lub trzydniowy tydzień pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi przysługuje płatny dzień wolny na badania genetyczne? Chodzi o badania genetyczne pod kątem nowotworu, do których nauczyciel został zakwalifikowany przez poradnię genetyczną. Pracownik bierze udział w tych badaniach co roku.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu należy się pracownikowi zatrudnionemu na cały etat na czas nieokreślony w stołówce szkolnej jako instruktor- kucharz mając cały czas praktykantów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wykładnię prawną. Nauczycielka jest zatrudniona w naszym gimnazjum od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r. na 14/18. Nasze gimnazjum jest jej drugim zakładem pracy, tzn nie jesteśmy dla niej szkołą macierzystą. W następnym roku szkolnym jesteśmy przekształceni w ośmioklasową Szkołę Podstawową. Nauczycielka od 1 września 2017 r. nie zostanie zatrudniona, o czym została poinformowana na piśmie.
W ubiegłym tygodniu przekazała mi informację ustną (nie otrzymałam zaświadczenia lekarskiego), że jest w ciąży i że poród jest planowany na listopad. Mając na uwadze powyższe, czy należy z nauczycielką przedłużyć umowę do czasu porodu jeżeli nie jest to jej podstawowe miejsce pracy, a umowa wygasa w sierpniu ? Czy powinnam ją sama poprosić o zaświadczenie lekarskie potwierdzające ciążę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe