Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinnam sformułować "Informację o warunkach zatrudnienia" dla nauczyciela wspomagającego?
Na podstawie art. 29 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.) nauczyciela należy poinformować o:
1) obowiązującej tygodniowej normie czasu pracy, wynoszącej 40 godzin przy zatrudnieniu pełnoetatowym, w tym 20 godzin w ramach pensum (art. 42 ust. 1 i ust. 3 lp. 12 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.);
2) częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę – raz w miesiącu z góry odnośnie stałych składników wynagrodzenia oraz raz w miesiącu z dołu za wykonane prace, np. doraźne zastępstwa, godziny ponadwymiarowe (art. 39 ust. 3 i 4 KN);
3) wymiarze przysługującego pracownikowi urlopu wypoczynkowego – w okresie ferii i w czasie ich trwania (w placówce feryjnej – art. 64 ust. 1 KN) albo 35 dni roboczych w placówce nieferyjnej przy zatrudnieniu pełnoetatowym (art. 64 ust. 3 KN);
4) obowiązującej pracownika długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę – 3 miesiące przy zatrudnieniu na podstawie mianowania lub umowy o pracę na czas nieokreślony (art. 23 ust. 1 pkt 3, art. 27 ust. 1 KN) albo należy wskazać okres wypowiedzenia wynikający z art. 36 § 1 KP i uzależniony od stażu u pracodawcy w razie zatrudnienia na czas określony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uprzejmie proszę o informację, czy dwie panie (nota bene siostry bliźniaczki), które założyły sobie w szkole koło związkowe (Międzyzakładowa Organizacja Związku Zawodowego "Oświata") i uczyniły się przewodniczącą i jej zastępczynią, rzeczywiście podlegają związkowej ochronie przed ewentualnym zwolnieniem? Jesteśmy dużą szkołą, w której działa ZNP i Solidarność Oświatowa, obydwie organizacje mają wielu członków. Wspomniane Panie koło związkowe założyły, gdyż są w grupie nauczycielek potencjalnie zagrożonych zwolnieniem z przyczyn organizacyjnych. Czy każdy może tak postąpić i związać pracodawcy ręce czyniąc się "nietykalnym"?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osobie niebędącej nauczycielem zatrudnionej za zgodą Kuratorium ze względu na brak kwalifikacji na umowie kodeksowej można wydłużyć umowę zawartą do 26.06.2020 r. o 6 dni przysługującego urlopu wypoczynkowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można zatrudnić w publicznej szkole podstawowej nauczyciela na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce, która zostanie zatrudniona w szkole 1.09.2016r. należy się zasiłek na zagospodarowanie? Stopień nauczyciela kontraktowego uzyskała 30.06. 2015r./potem, od 14.07 przebywała na urlopie macierzyńskim. Pierwszą pracę w szkole podjęła 1.09.2014r. Pierwszą pracę w życiu podjęła po ukończeniu studiów magisterskich (2012r.), ale przed obroną pracy magisterskiej i uzyskaniem dyplomu- była to praca opiekunki do dziecka w wymiarze 1 etatu w okresie 1.02 2013- 31.08.2013r. Pracę magisterską obroniła 3.06.2013r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dostarczył zwolnienie lekarskie na okres od 20.09.2012 r. do 24.09.2012 r. włącznie. W dniu 24.09.2012 r., zgodnie z harmonogramem jego pracy, miał pełnić dyżur w godzinach od 18 do 6 rano dnia następnego (25.09.2012 r.). Z powodu nieobecności pracownika dyżur ten pełnił inny nauczyciel.
Kiedy pracownik po zwolnieniu chorobowym powinien stawić się w pracy - 25.09 czy 26.09? Pracownik twierdzi, że jego doba pracownicza w dniu 24.09 zaczyna się o godzinie 16 i kończy o 6.00 w dniu 25.09. (planowany dyżur nocny), dlatego należy mu się dzień wolny po nocy (której nie przepracował).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe