Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka 5 lutego br. kończy 55 lat. Posiada 34 lat pracy pedagogicznej. Czy może odejść na świadczenie kompensacyjne z dniem ukończenia 55 lat tj. w trakcie roku szkolnego?
Jednym z warunków uzyskania świadczenia kompensacyjnego jest rozwiązanie stosunku pracy. Nauczyciel zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela, podlega jej przepisom w zakresie terminów rozwiązywania stosunków pracy - przypadku szkół feryjnych, nauczyciel może złożyć wypowiedzenie na 3 miesiące przed końcem roku szkolnego. Natomiast na podstawie art. 23 ust. 4 pkt. 1 KN, możliwe jest rozwiązanie stosunku pracy (na podstawie mianowania oraz umowy na czas nieokreślony) w każdej chwili - na mocy porozumienia stron, a więc za zgodą pracodawcy. Nauczycielka może więc przejść na świadczenie kompensacyjne w terminie przez siebie wybranym, jeżeli dyrektor szkoły zgodzi się na rozwiązanie stosunku pracy w takim trybie w trakcie roku szkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik administracji lub obsługi może wziąć urlop wypoczynkowy w wymiarze godzinowym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka posiada do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy (ciąża, urlop macierzyński i rodzicielski) w wymiarze 68 dni. Urlop rodzicielski kończy się 24.12.2015r. Che wykorzystać ten urlop bezpośrednio po zakończeniu urlopu rodzicielskiego. Od kiedy należny liczyć ten urlop, czy do tego wymiaru należny wliczyć soboty i niedziele? W jakim terminie nauczycielka ma wrócić do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi pensum nauczyciela edukacji przedszkolnej prowadzącego dodatkowo zajęcia rewalidacyjne?
- Jakie kwalifikacje musi posiadać nauczyciel wspomagający dla dziecka z autyzmem? Czy musi to być pedagogika specjalna czy wystarczy terapia pedagogiczna lub oligofrenopedagogika?
- W tym roku szkolnym uruchamiamy w naszej szkole nowy kierunek policealny: technik usług kosmetycznych (symbol cyfrowy zawodu: 514207). W związku z tym muszę zapewnić kadrę w zakresie nauczania teoretycznego: podstawy anatomiczno-dermatologiczne oraz kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi i dekoltu i praktycznego: zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, szyi i dekoltu. Czy w związku z tym, pierwszego przedmiotu z anatomii może nauczać nauczyciel biologii, drugiego teoretycznego nauczycielka, która jest mistrzem fryzjerstwa, ma przygotowanie pedagogiczne i jest absolwentką studiów podyplomowych: fryzjerstwo i stylizacja, w ramach których miała takie przedmioty jak: kosmetologia (10h teorii i 15 praktyki), stylizacja (20h praktyki), charakteryzacja (5h praktyki). Jak sama mówi, realizując podyplomówkę na kosmetologii, ma się praktycznie te same przedmioty (konsultowała to z uczelnią). Dodatkowo ma ukończony kurs wizażu. Próbowałem zapytać o zdanie kuratorium, ale ono twierdzi, że ocenianie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów zawodowych leży po stronie dyrektora. I co z uprawnieniami do nauczania praktycznego. Czy wspomnianą nauczycielkę, która jest mistrzem fryzjerstwa, wystarczy wysłać na podyplomówkę z kosmetologii, by mogła prowadzić te zajęcia?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe