Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeżeli umowa z zastepującym nauczycielem została zawarta na okres pełnienia funkcji burmistrza, to z dniem zaprzestania pełnienia tej funkcji zostaje rozwiązana. W...

PORADA PRAWNA

28 listopada 2014 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Nauczyciel został zatrudniony na zastępstwo na okres pełnienia funkcji burmistrza przez innego nauczyciela. Jak wygląda sytuacja nauczyciela zastępującego, gdy burmistrz na koniec swojej kadencji idzie na zwolnienie lekarskie, a powinien wracać do szkoły? Czy umowa na zastępstwo nadal obowiązuje zastępującego nauczyciela? Kto wtedy płaci byłemu burmistrzowi? Jakie nowe dokumenty należy sporządzić?

Jeżeli umowa z zastepującym nauczycielem została zawarta na okres pełnienia funkcji burmistrza, to z dniem zaprzestania pełnienia tej funkcji zostaje rozwiązana. W przypadku, gdy nauczyciel - były burmistrz korzysta bez dnia pracy ze zwolnienia lekarskiego (płaci szkoła), nauczycielowi można przedłużyć umowę na czas tego zwolnienia i ewentualnych kolejnych. Dokonać tego należy aneksem do umowy. Można też zawrzeć nową umowę na czas zastępstwa.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT