Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację w następującym temacie: czy w przypadku zatrudnienia od 1.09.2018 r. na czas nieokreślony nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego jako nauczyciela kontraktowego (pięcioletni staż pracy i znaczący dorobek zawodowy), dyrektor szkoły powinien sporządzić nauczycielowi akt nadania stopnia awansu nauczyciela kontaktowego? Proszę także o informację w jakim terminie nauczyciel ten mógłby zacząć staż na nauczyciela mianowanego.
Zasadą jest, że osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty, zaś wyjątkowo osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego – art. 9a ust. 2 – 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967. Od dnia 1.09.2018 r. nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego co do zasady po przepracowaniu w szkole co najmniej 3 lat, a wyjątkowo po przepracowaniu w szkole co najmniej 2 lat od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego, jeżeli uzyska wyróżniającą ocenę pracy – art. 9d ust. 4 i 4a KN..
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka, status kontraktowy, umowa na czas nieokreślony najpierw chorowała pół roku, potem była ciąża, urlop macierzynski, urlopy uzupełniające przerywane zwolnieniami lekarskimi. cały ubiegły rok nie była w pracy, w wakacje też była chora. ZUS raz przywrócił ją do pracy, ale szybko znalazła inną chorobę i już nic nie poradzono, wszystko zgodne. obecnie jest na urlopie uzupełniającym. oswiadczyła, że po nim wróci. Czy musi wrócić na pełny etat na poprzednie stanowiskio?
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony jest w naszej szkole na umowę o pracę na czas określony od 01.09.2017 do 30.06.2018r. (nasza placówka jest dodatkowym miejscem pracy) od dnia 14.11. 2017 z małymi przerwami przebywa na zwolnieniu lekarskim (14.11-24.11.2017 r.; 7.12–21.12.2017 r.; 02.01.– 7.06.2018 r. Aktualnie na początku czerwca nasza szkola wypełniała załącznik do wniosku o świadczenie rehabilitacyjne z ZUS-u dla nauczyciela od 06.06.2018 r.
Nie mamy informacji o tym czy świadczenie zostało przyznane.
Czy nasza szkoła jako dodatkowe miejsce pracy zostanie o tym powiadomiona?
Czy w świadectwie pracy trzeba będzie wpisać jakąś adnotację o świadczeniu rehabilitacyjnym? Jeśli tak to w którym miejscu i na podstawie jakiego dokumentu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze godzin (21 godz. tyg.) napisał podanie o dzień wolny, ponieważ chce podjąć pracę w innej szkole w wymiarze 10 godz. tyg. Otrzymuje zgodę od dyrektora. Czy w takim przypadku nie powinno to być traktowane jako dzień bezpłatny z uwagi na podwójne finansowanie?
- Jakie dokładnie dokumenty (kopie do wniosku) muszę złożyć do organu prowadzącego w związku z powołaniem drugiego wicedyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakiej wysokości zostanie obliczony zasiłek chorobowy dla osoby będącej w ciąży, jeżeli osoba ta: do dnia 29.07.2013 pracowała na 17/18 etatu jako nauczyciel mianowany w szkole publicznej, osiągając średnie wynagrodzenie brutto w wysokości 4000 PLN; pozostawała na zwolnieniu chorobowym (ciąża) od 30.07.2012 do dnia narodzin, czyli 16.03.2013; po 16.03.2013 pozostawała na urlopie macierzyńskim, płatnym 100% wynagrodzenia (20 tygodni), dodatkowym urlopie macierzyńskim (6 tygodni), płatnym 100% wynagrodzenia oraz urlopie rodzicielskim (26 tygodni), płatnym 60% średniego wynagrodzenia. Z uwagi na kolejną ciążę, osoba planuje po zakończeniu urlopu rodzicielskiego do narodzin kolejnego dziecka przebywać na zwolnieniu chorobowym, które rozpocznie się, ze względów praktycznych (weekend) 17.03.2014.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe