Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie dokładnie dokumenty (kopie do wniosku) muszę złożyć do organu prowadzącego w związku z powołaniem drugiego wicedyrektora?
Na podstawie art. 37 ust. 1 UoSO (od dnia 1 września 2017 r. art. 65 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59) w szkole w której może być utworzone stanowisko wicedyrektora, powierzenia tego stanowiska lub stanowisk (w ramach liczby zgodnej ze statutem danej szkoły) dokonuje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły lub placówki oraz rady pedagogicznej. W związku z tym dyrektor zwraca się do organu prowadzącego o zaopiniowanie imiennie wskazanego kandydata na wolne istniejące stanowisko wicedyrektora, którego wskazuje z imienia i nazwiska oraz wskazuje argumentację przemawiającą za takim wyborem, m.in. powołując się na kwalifikacje, doświadczenia i osiągnięcia zawodowe lub pozazawodowe oraz może załączyć kopie dokumentów, którymi można je wykazać i dodatkowo załączyć wstępną zgodę kandydata na objęcie stanowiska i uchwały szkolnych organów zawierające opinie o powołaniu kandydata. Natomiast w sytuacji, gdy w danej szkole zgodnie z dotychczasowym statutem istnieje tylko jedno stanowisko wicedyrektora, a w opinii dyrektora organ prowadzący mógłby wyrazić zgodę na utworzenie dodatkowego stanowiska wicedyrektora na podstawie dotychczasowego ramowego statutu szkoły lub art. 97 ust. 2 PO, obowiązujące przepisy nie precyzują ani treści wniosku, ani załączników do niego. We wniosku w tym ostatnim przypadku nie proponuje się imiennie wskazanego kandydata, a przedstawia się argumentację przemawiającą za koniecznością powołania kolejnego wicedyrektora i w razie posiadania dokumentów na jej poparcie, należałoby załączyć ich kopię; mogą one dotyczyć organizacji pracy danej szkoły, wymagającej zwiększonej liczby stanowisk kierowniczych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć, ile przysługuje urlopu dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Co z feriami i wakacjami? Szkoła placówka feryjna, a przedszkole nie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy od 20.01. do 14.02.2016 r. (26 dni) przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z wypadkiem. Ferie zimowe w szkole w bieżącym roku szkolnym trwają od 1.02. - 14.02.2016 r. 1. Kiedy należy nauczycielowi oddać 14 dniowy urlop za ferie zimowe. Bezpośrednio po zakończeniu ferii (np. 15 - 28.02.) czy można w okresie wakacji letnich?; 2. Nauczyciel 31 maja 2016 kończy staż na n-la mianowanego czy w związku z powyższym staż ulegnie przedłużeniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konferencja rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się 31.08. Nowi nauczyciele zatrudniani są z dniem 1.09. Jak należy odnotować ich obecność na radzie? Czy jako gości (na osobnej liście), czy jako członków rady? Czy mogą oni wtedy podejmować uchwały? (ich głos się liczy?)
- Czy można obniżyć pracownikowi wysokość dodatku funkcyjnego w okresie chronionym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany przepracował 8 lat w przedszkolu na pełnym etacie, potem przez 6 miesięcy był na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Po urodzeniu dziecka przebywa na urlopie rodzicielskim. Bezpośrednio po urlopie rodzicielskim, który zakończy się 17 października 2018 chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia zgodnie z nowymi przepisami. Czy może się starać nauczyciel o urlop zdrowotny jeżeli nie ma go fizycznie tyle czasu w pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe