Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest w 2 placówkach. W macierzystej miał 20 lat pracy 4 lata temu. W drugiej mija mu 20 lat w lutym br., ale od 3 lat zatrudniony jest tam na umowę na zastępstwo. Czy w tej drugiej placówce należy się mu nagroda jubileuszowa?
Nauczyciel powinien otrzymać nagrodę jubileuszową również w drugiej szkole. Przepisy nie warunkują nabycia prawa do nagrody od zatrudnienia na czas nieokreślony. Nie ograniczają też jej wypłaty jedynie do szkoły, która jest dla nauczyciela podstawowym miejscem pracy.
Zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 30.10.2001 r. w sprawie szczególowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania:
§ 1. 1. Do okresu pracy uprawniającego nauczyciela do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
2. W przypadku równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody zalicza się jeden z tych okresów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem dyrektorem szkoły od roku. Poprzednia dyrektorka jest oddelegowana do pracy w strukturach samorządowych. Uczyła matematyki. W szkole mam zatrudnione trzy nauczycielki matematyki - jedną na zastępstwo, a dwie na czas nieokreślony; wszystkie są dyplomowane. Każda z nich pracuje na pełnych etatach w innych placówkach. Chciałabym unormować sytuację nauczania matematyki i zatrudnić jedną matematyczkę chociaż na zastępstwo, ale na pełny etat. Jak rozwiązać umowy z obecnymi nauczycielkami?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna wyglądać procedura wyznaczenia przez organ prowadzący nauczyciela zastępującego dyrektora w przypadku gdy dyrektor szkoły jest na kilkutygodniowym zwolnieniu lekarskim. Czy burmistrz wydaje zarządzenie i jakiej treści. W szkole nie ma zastępcy ponieważ jest to mała szkoła. W mojej sytuacji powołano pełniącego obowiązki dyrektora nauczyciela na czas zwolnienia, a dyrektorowi po 18 dniach zwolnienia wstrzymano wypłatę dodatku motywacyjnego i funkcyjnego. Dodatki te przyznano temu nauczycielowi w 1/2 wysokości.
- Jakie dokumenty regulują zatrudnianie obcokrajowców (Ukraina) w Szkole?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy okres niezdolności do pracy nauczyciela mianowanego ustala się analogicznie jak okres zasiłkowy tj. w zależności czy kolejne zwolnienia są na tę sama jednostkę chorobową? Moje pytanie jest związane z ustaleniem zwolnienia nauczyciela po 182 dniach nieobecności z art. 23 KN.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zastępstwa w klasie integracyjnej! Czy w czasie nieobecności jednego z nauczycieli, wiodącego lub wspomagającego spowodowanej np. chorobą dłuższą lub krótszą oraz np. urlopem okolicznościowym muszą (powinny być) organizowane zastępstwa za nieobecnego nauczyciela, komu można je powierzyć?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe