Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zastępstwa w klasie integracyjnej! Czy w czasie nieobecności jednego z nauczycieli, wiodącego lub wspomagającego spowodowanej np. chorobą dłuższą lub krótszą oraz np. urlopem okolicznościowym muszą (powinny być) organizowane zastępstwa za nieobecnego nauczyciela, komu można je powierzyć?
W przypadku krótkich nieobecności w pracy nauczyciela, dyrektor organizuje zastępstwa doraźne. W trakcie takich zastępstw nie musi być prowadzona konkretna, zaplanowana lekcja. Mogą to być jedynie zajęcia opiekuńcze. Taki bowiem mają główny cel zastępstwa doraźne - zapewnienie uczniom opieki. Podczas takiego zastępstwa nie ma konieczności przydzielania zastępstwa za jednego z nieobecnych nauczycieli (chyba, że taka możliwość istnieje).
Jeżeli nieobecność nauczyciela jest spowodowana dłuższą chorobą lub urlopem, w celu zapewnienia realizacji podstawy programowej, dyrektor musi zorganizować zastępstwo w taki sposób, aby zajęcia prowadzone były przez nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje. W tym celu powierza się prowadzenie zajęć innemu nauczycielowi zatrudnionemu w szkole (najczęściej jako godziny ponadwymiarowe) lub zatrudnia się innego nauczyciela na czas określony w celu zastępstwa.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry jako nauczyciel ukończyłam w 2008 roku szkolenie (150 godzin) Integracja sensoryczna teoria, diagnoza i terapia oraz zdałam egzamin z wynikiem pozytywnym. szkolenie zorganizowane zostało przez Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości w ramach umowy nr WZP.322-IW/12/2007 zawartej między MEN a firma Young Digital Planet S.A. Proszę o informację jakie mam uprawnienia. Proszę o odpowiedź na e-mail szkolaspecjalna@infocentrum.com
- Czy osoba przebywająca na urlopie zdrowotnym lub macierzyńskim powinna być umieszczona na liście obecności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2016r. do przedszkola będzie uczęszczać sześciolatek z zespołem Aspergera. Zatrudnieni nauczyciele mają wykształcenie pedagogiczne, czy w związku z tym należy przyjąć nauczyciela mającego kwalifikacje (jakie to muszą być kwalifikacje) do pracy z takim dzieckiem i na jaką część etatu? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W przypadku wypowiedzenia nauczycielowi mianowanemu umowy o pracę w związku ze zmianami organizacyjnymi powodującymi brak możliwości zatrudnienia go w pełnym wymiarze czasu pracy (a nauczyciel nie zgodził się na ograniczenie zatrudnienia) przysługuje temu nauczycielowi sześciomiesięczna odprawa? Jeśli po rozwiązaniu umowy w tym trybie nauczyciel uzyska emeryturę i poinformuje o tym pracodawcę, czy były pracodawca będzie musiał wypłacić odprawę emerytalną? Czy nauczyciel ten ma obowiązek zgłoszenia pracodawcy (w okresie trwania wypowiedzenie) zamiar ubiegania się o przyznanie emerytury?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Będąc w czasie ferii zimowych na zwolnieniu lekarskim czy przysługuje mi urlop uzupełniający? Jeśli tak to kiedy mogę go odebrać - do końca roku szkolnego? Czy roku kalendarzowego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe