Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracuje w szkole średniej – zadeklarowanej jako podstawowe miejsce pracy – i ma 35-letni staż pracy. W Centrum Kształcenia Zawodowego (drugim miejscu pracy) pracuje na część etatu i również posiada świadectwa pracy. Czy nagroda jubileuszowa należy się w obydwu miejscach pracy?
Każdy pracodawca odrębnie ustala prawo nauczyciela do nagrody jubileuszowej, ponieważ nie jest ono ograniczone do podstawowego miejsca pracy. W związku z tym szkoła oraz CKZ odrębnie obliczają staż na podstawie wszystkich zakończonych okresów zatrudnienia, ewentualnie posiadanych tzw. równorzędnych okresów oraz bieżącego okresu zatrudnienia odpowiednio w szkole albo CKZ, zgodnie z art. 47 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. oraz § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania (Dz.U. z 2001 r., poz. 128, poz. 1418). Do stażu nie wlicza się jedynie okresu równoległego niezakończonego zatrudnienia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry, Do końca nie mogę zgodzić się z tym, że nauczyciel może pracować bez limitu godzinowego (nawet 7-8 godzin dziennie). Zgodnie z Kodeksem Pracy po 6 godzinach pracy pracownik powinien mieć przerwę. Jak wiemy nauczyciel pracuje w przedszkolu bez żadnej przerwy. Nie może pozostawić dzieci bez opieki. Ponadto praca na zastępstwie przez kilka dni po 7 -8 godzin z dziećmi bardzo obciąża psychicznie i fizycznie, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci (przemęczenie nauczyciela). Bardzo proszę o ponowne ustosunkowanie się do mojego pytania, gdyż mam w tej kwestii wątpliwości. Z góry dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pełnienie funkcji kuratora społecznego podczas urlopu może być powodem do odwołania z urlopu dla poratowania zdrowia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy się dodatek za warunki trudne i za warunki uciążliwe dla nauczyciela pracującego w szkole ogólnodostępnej z uczniem realizującym nauczanie indywidualne i mającym orzeczenie o kształceniu specjalnym z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Czy w tym przypadku należą się 2 dodatki za trudne + uciążliwe? Czy takie dodatki należą się jeżeli uczeń (tak jak wyżej uczęszcza do gimnazjum ogólnodostępnego jest nauczany indywidualnie i ma orzeczenie o kształceniu specjalnym -upośledzenie w stopniu umiarkowanym ), a ukończył 16 rok życia (obecnie ma 18 lat) bo miał wydłużony etap edukacyjny ? Czy należy się dodatek i za trudne i za uciążliwe?( 2 dodatki)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi do przejścia na emeryturę, od 01.09.2013 r., pozostał jeden rok pracy. Czy w tym ostatnim roku przed emeryturą, nauczyciel może skorzystać z urlopu zdrowotnego? Czy w trakcie przebywania na rocznym urlopie zdrowotnym nauczyciel może złożyć wniosek o przejście na emeryturę, czy też musi wrócić do pracy, a jeżeli tak, to na jaki okres?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciela z 20 letnim stażem na uczelni wyższej, który przez to nabył prawo do mianowania muszę zatrudnić przez mianowanie? Umowę będę podpisywał z nim od 2 października, czyli w zasadzie do końca roku szkolnego (będzie to umowa na 6 godzin). Czy mogę dać mu zwykłą umowę na czas określony czy musi to być umowa przez mianowanie ? A jeśli przez mianowanie to do kiedy? I na jakiej zasadzie potem będę mógł go zwolnić, bo będzie i on potrzebny w zasadzie tylko na ten jeden rok.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe