Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Szkoła nie ma obowiązku uwzględnienia wniosku nauczyciela. Na podstawie § 6 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych...

PORADA PRAWNA

07 maja 2020 Prawo oświatowe

Nauczyciel od 1 września 2019 roku przebywa na emeryturze. W chwili obecnej prosi o wypełnienie "Karty oceny narażenia zawodowego w związku z podejrzeniem choroby zawodowej". Czy szkoła powinna ją wypełnić?

Szkoła nie ma obowiązku uwzględnienia wniosku nauczyciela. Na podstawie § 6 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz.U. z 2013 r., poz. 1367) ocenę narażenia zawodowego przeprowadza lekarz (który sprawuje profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikiem, którego dotyczy podejrzenie choroby lub w toku ustalania rozpoznania choroby zawodowej - lekarz zatrudniony w jednostce orzeczniczej) albo właściwy państwowy inspektor sanitarny. Upoważniony lekarz lub inspektor sanitarny sporządza ocenę na formularzu „Karty oceny narażenia zawodowego w związku z podejrzeniem choroby zawodowej”, stanowiącym załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 1 sierpnia 2002 r. w sprawie sposobu dokumentowania chorób zawodowych i skutków tych chorób (Dz.U. z 2013 r., poz. 1379). W związku z tym pracodawca nie uzupełnia takiego formularza na wniosek byłego pracownika. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT