Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela, w szkole feryjnej rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za...

PORADA PRAWNA

Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony chce złożyć wypowiedzenie w dniu 7 lipca. Czy dyrektor szkoły może się nie zgodzić na rozwiązanie z nim umowy o pracę?

Zgodnie z art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela, w szkole feryjnej rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Oznacza to, że wypowiedzieć umowę należy w maju, aby zachować 3-miesięczny okres tego wypowiedzenia.  

Jeżeli nauczyciel chce rozwiącać umowę po tym terminie, może to nastąpić na mocy porozumienia stron na podstawie art. 23 ust. 4 pkt. 1 w związku z art. 27 ust. 3 Karty Nauczyciela.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT