Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam zapytanie w sprawie dodatkowego wynagrodzenia rocznego (trzynastki) dla nauczyciela mianowanego zatrudnionego na umowę na czas niekreślony. Nauczycielka w 2018 roku była nieobecna w okresach: - od 30 stycznia do 2 lutego 2018 roku (4 dni)- zwolnienie lekarski - 9 marca i 16 marca 2018 r.- przebywała na zwolnieniu z art. 188 KP(opieka nad dzieckiem) - od 26-28 marca 2018 r- przebywała na zwolnieniu lekarskim z powodu sprawowania opieki nad członkiem rodziny - od 4 kwietnia do 12 października 2018 roku - zwolnienie lekarskie w trakcie ciąży - następnie od 13 października do 31 grudnia 2018 roku-przebywała na urlopie macierzyńskim Czy wobec tego przysługuje pani nauczyciele wynagrodzenie roczne tzw. trzynastka?
Nauczycielka jest uprawniona do trzynastki za 2018 r. w wysokości proporcjonalnej do przepracowanych 276 dni, ponieważ z jednej strony warunkiem otrzymania trzynastki jest przepracowanie 6 miesięcy liczonych jako 180 dni, od których odejmuje się okresy, które nie zostały efektywnie przepracowane (choroba własna, członka rodziny, opieka nad dzieckiem), zaś sytuacja korzystania z urlopu macierzyńskiego zwania z obowiązku przepracowania 6 miesięcy i uprawnia do trzynastki w wysokości proporcjonalnej do okresu efektywnie przepracowanego w danym roku - art. 2 ust. 2 i ust. 3 pkt 6 lit. aa) ustawy z 12.12.1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek strefy budżetowej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1872), art. 114 ustawy z 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2018 r., poz. 1025 ze zm.).
.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Jaką podstawę naliczenia "trzynastki"przyjąć w przypadku, gdy nieobecności z powodu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego trwały cały rok kalendarzowy i pracownica nie otrzymała innego wynagrodzenia oprócz zasiłku macierzyńskiego i rodzicielskiego?
2. Co zrobić w sytuacji, gdy pracownica pobierała te zasiłki na przełomie dwóch lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka pedagog, która ma pełen etat 20/20 otrzymała wychowawstwo 1 godz tygodniowo powinna mieć tę nadgodzinę wypłaconą z 20/20 czy z 18/18 ? Czy posiadacie Państwo przykładowy regulamin uśredniania etatów niestety w naszej gminie nie ma takiego regulaminu i chcielibyśmy tę kwestię uregulować.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła Podstawowa... nauczycielka języka niemieckiego poszła na urlop zdrowotny. W szkole jest to drugi, nieobowiazkowy język prowadzony dla wszystkich uczniów.Mamy bardzo bardzo trudną sytuację finansową ,ale nie chcemy całkowicie zrezygnować z prowadzenia zajęć z tego języka. Czy mogę zatrudnić nauczyciela na umowę zlecenie do prowadzenia w zastępstwie języka niemieckiego w naszej szkole. Nauczycielka pracująca w naszym gimnazjum zgodziła się prowadzić te lekcje za niższe uposażenie w ramach umowy zlecenie. Czy to możliwe i zgodne z prawem oświatowym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik jest zatrudniony w jednej placówce oświatowej – jako woźna od 1 września 2016 r. na część etatu (obecnie 1/2 etatu) oraz na stanowisku pomocy administracyjna od 1 września 2017 r. na część etatu (obecnie 1/2 etatu). Uwzględniając zakończone stosunki pracy (umowa woźnej na dzień 28 stycznia 2023 r. i umowa pomocy administracyjnej na dzień 25 października 2023 r.) wysługa lat wynosi 30 lat. Czy można wypłacać nagrodę jubileuszową z każdej umowy oddzielnie? Czyli dla woźnej za 30 lat w styczniu oraz dla pomocy administracyjnej za 30 lat w październiku? Czy są jakieś przepisy, które mówią o potrąceniu składek ZUS w przypadku płacenia nagrody jubileuszowej w okresie krótszym niż 5 lat? Czy są jakieś inne zasady wypłacenia nagrody?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel geografii - mgr przygotowanie pedagogiczne- może być pedagogiem szkolnym?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe