Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam nauczyciela po Politechnice , inżynieria chemiczna i procesowa mgr inż., oraz studia podyplomowe: - pedagogika ; -matematyka z informatyką; - fizyka z astronomią. W szkole zatrudniona jest od 13 lat. Pracuje na stanowisku nauczyciela matematyki i fizyki. Uwolniły mi się godziny z chemii, czy mogę przydzielić je temu nauczycielowi? Analizując jej indeks godzin z chemii (nieorganicznej, fizycznej, organicznej... zajęcia wykłady oraz ćwiczenia ) przekraczają razem 350 godzin. Na podstawie zaświadczenia z Studium pedagogicznego godzin z psychologii, pedagogiki, dydaktyki oraz praktyki pedagogicznej ma 420. Czy można przydzielić te godziny?
Jeśli na podstawie indeksu dyrektor stwierdzi, że na studiach nauczyciel realizował treści programowe zbieżne z podstawą programową realizowanej w szkole danego typu i klasie, na co z dużym prawdopodobieństwem wskazuje specjalizacja, może przydzielić nauczycielowi godziny chemii w ramach pensum (§ 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik jest zatrudniony w pełnym wymiarze od 1.01.2000r. na czas nieokreślony. W trakcie zatrudnienia korzystał z urlopu bezpłatnego od 1.01.2010r. do 12.06.2018r. art. 174 KP. Z dniem 12.06.2018r. pracownik chce rozwiązać umowę o pracę, czy w świadectwie pracy powinnam wstawić okres zatrudnienia od 01.01.2000r. do 31.12.2009r. a w pkt 5 ust. 2 urlop bezpłatny od 1.01.2010r. do 12.06.2018r., czy w okresie zatrudnienia powinnam wpisać cały okres zatrudnienia czyli 1.01.2000r. do 12.06.2018r. i w pkt 5 ust. 2 wpisać informację o urlopie bezpłatnym ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedmiotów zawodowych (nauczyciel dochodzący) jest zatrudniany w naszej szkole na umowę o pracę na czas określony. W roku szkolnym 2016/17 zatrudniony był w wymiarze 6/18 etatu od 01.09.2016 do 30.06.2017 r. Został mu wypłacony ekwiawalent za 42 dni urlopu i świadczenie urlopowe proporcjonalne do wymiaru zatrudnienia i czasu pracy.
Aktualnie w roku szkolnym 2017/2018 jest zatrudniony w wymiarze 4/18 etatu na okres 01.09.2017r. do 31.12.2017 r. Czy w związu z powyższym należy się mu świadczenie urlopowe za te 4 m-ce? A ekwiwalent za urlop za 22 dni czy 23? Bo 5,6 dnia * 4 m-ce= 22,4 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z wprowadzeniem reformy systemu edukacji, w okresie przejściowym (likwidacja gimnazjów) został uchylony art. 20 dla nauczycieli zatrudnionych w gimnazjach. Jestem dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w których w skład wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum. Nauczyciele są więc zatrudnieni w szkole podstawowej lub gimnazjum ( i taki angaż otrzymali) jednak wykonują pracę w obu szkołach. Czy dla tych nauczycieli ,,przypisanych'' jako miejsce zatrudnienia do gimnazjum w myśl nowego Prawa Oświatowego stosuje się art 20 w postaci jego uchylenia?
- Czy zasadnicza szkoła zawodowa wlicza się do stażu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej? Jeżeli tak, to jakie dokumenty powinien przedłożyć pracownik? Pracownik przedstawił tylko świadectwo ukończenia ZSZ, z którego wynika, kiedy szkoła została ukończona i że była praktyczna nauka zawodu, natomiast przez jaki okres – nie wiadomo.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy Inspektor ds. BHP zatrudniony w szkole może wnioskować do dyrektora szkoły o nałożenie kary finansowej na pracownika (nauczyciela lub pracownika oświaty) za nieprzestrzeganie przepisów BHP?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe