Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik jest zatrudniony w pełnym wymiarze od 1.01.2000r. na czas nieokreślony. W trakcie zatrudnienia korzystał z urlopu bezpłatnego od 1.01.2010r. do 12.06.2018r. art. 174 KP. Z dniem 12.06.2018r. pracownik chce rozwiązać umowę o pracę, czy w świadectwie pracy powinnam wstawić okres zatrudnienia od 01.01.2000r. do 31.12.2009r. a w pkt 5 ust. 2 urlop bezpłatny od 1.01.2010r. do 12.06.2018r., czy w okresie zatrudnienia powinnam wpisać cały okres zatrudnienia czyli 1.01.2000r. do 12.06.2018r. i w pkt 5 ust. 2 wpisać informację o urlopie bezpłatnym ?
W świadectwie pracy należy wpisać cały okres zatrudnienia od 1 stycznia 2000 r. do 12 czerwca 2018 r., a dodatkowo w ustępie 6 pkt 2 świadectwa pracy informację o urlopie bezpłatnym od 1 stycznia 2010 r. do 12 czerwca 2018 r., podczas którego stosunek pracy trwał, a tylko uprawnienia i obowiązki stron były zawieszone – art. 97 § 2, art. 174 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917, § 2 ust. 1 pkt 7 i ust. 6 pkt 2 załącznika do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2016 r., poz. 2292 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z otrzymanym orzeczeniem dziecka o kształceniu specjalnym powinnam zatrudnić oligofrenopedagoga do współorganizowania kształcenia specjalnego . W umowie należy wpisań stanowisko pracy. Zwykle określają to stanowisko jako nauczyciel wspomagajacy. Czy tak jest właściwie? Rozporządzenie taką osobę określa jako nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne. I właśnie mam dylemat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy urlopu dyrektora szkoły podstawowej. Ile urlopu ma dyrektor szkoły. Jak jest liczony? Czy wchodzą w to soboty i niedziele itp. Dziękuję za odpowiedź?
- Interesuje mnie sposób naliczania średniej urlopowej w placówce nieferyjnej (zarówno dla nauczycieli jak i dla dyrektora) w przypadku, gdy urlop został udzielony we wrześniu. Czy średnia urlopowa powinna być naliczana i ewentualnie w jaki sposób, czy w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego to świadczenie nie przysługuje? Czy należy w tej sprawie odnosić się tylko do rozporządzenia o urlopach wypoczynkowych czy również do kodeksu pracy?
- Od września zmniejszy się ilość godzin j. niemieckiego. Obecnie 1 osoba pracuje na całym etacie na czas nieokreślony, 1 osoba na etacie na czas określony (będzie nauczycielem kontraktowym - bardzo dobra nauczycielka), 1 osoba na czas nieokreślony zatrudniona na 12 godzin. Czy mogę dać wypowiedzenie tej osobie, która pracuje w niepełnym wymiarze, ale na czas nieokreślony? Będę miała tylko 40 godzin i wolałabym podzielić je na nauczycielki dyspozycyjne, mieszkające na terenie naszego miasta. Tamta nauczycielka dojeżdża z innego miasta i jest to jej praca dodatkowa, ponieważ pracuje też w wydawnictwie. Przedstawiłam jej propozycję odejścia i była niezadowolona. Powiedziała, że powinnam zwolnić tę, która jest na czas nieokreślony. Proszę o pomoc.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie czy nauczyciel 5-latków realizując godziny nadliczbowe wynagrodzenie otrzyma pracując w grupie 6-latków z pensum 22, w grupie 5-latków z pensum 25, zajęcia logopedyczne z pensum 26 godz.- biorąc pod uwagę następujący zapis w uchwale rady miasta: § 261.Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową oraz za jedną godzinę doraźnych zastępstw oblicza się, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych albo doraźnych zastępstw odbywała się w takich warunkach) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych albo doraźnego zastępstwa nauczyciela. 2. Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego lub realizowanego wymiaru zajęć nauczyciela o której mowa w ust. 1, uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy lub realizowany wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe