Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam dylemat związany z wypłatą nagrody jubileuszowej dla pracownika odchodzącego na świadczenie kompensacyjne. Do nabycia prawa do tej nagrody będzie brakowało pracownikowi osiem miesięcy. Czy w tej sytuacji należy ją wypłacić?
Zgodnie z § 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 30 października 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej (...), przypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.
Powyższy przepis nie przewiduje sytuacji, gdy nauczyciel przechodzi na świadczenie kompensacyjne. W opisanym przypadku nagroda jubileuszowa nie przysługuje.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy obowiązek zatrudniania nauczycieli na podstawie umowy o pracę zawarty w delegacji pkt 14) nowej ustawy o finansowaniu oświaty dotyczy również przedszkoli niepublicznych, które nie zatrudniają nauczycieli na podstawie karty nauczyciela tylko na podstawie kodeksu pracy? Przepis ten wprowadza zmiany tylko w karcie nauczyciela? Czy będzie nadal możliwe zatrudnianie nie etatowców np. logopeda czy psycholog na umowę zlecenie? Czy organ prowadzący może podpisać umowę zlecenie z dyrektorem niepublicznego przedszkola, jeśli ten zatrudniony jest dodatkowo w szkole publicznej jako nauczyciel?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel prowadzący indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze ma prawo do 2 dodatków za trudne i uciążliwe warunki. Dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności- słabowidzące, nie chodzi, z epilepsją?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce wziąć 2 dni urlopu bezpłatnego - jakieś sprawy rodzinne. Czy i na jakiej podstawie może go otrzymać?
- Nauczyciel mianowany został zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin, na czas określony na podstawie mianowania w wymiarze 10/18 od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020. Od 9 września przydzielono mu 1 godzinę nauczania indywidualnego. Czy należy sporządzić aneks do umowy na podstawie mianowania, czy tylko dać pisemną informację o przydziale godziny na okres 9 września 2019 - 26 czerwca 2020 (jakie informacje powinien zawierać taki dokument?
Jeżeli nauczyciel dyplomowany zatrudniony na umowę o pracę na czas określony z powodów organizacji pracy szkoły otrzymał 14/18 i od 9 września otrzymał 1 godzinę nauczania indywidualnego. Czy w takim przypadku należy sporządzić aneks czy wystarczy informacja o dodatkowym przydziale?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W zespole szkolno-przedszkolnym (placówka publiczna) prowadzonym przez samorząd mamy dzieci z orzeczeniami o potrzebie rehabilitacji ruchowej (1 dziecko w szkole podstawowej i 2 w przedszkolu – oddział zerowy) - po 1 godzinie na dziecko.
Na podstawie jakich przepisów możemy zawrzeć umowę o pracę z technikiem rehabilitacji do prowadzenia tych zajęć?
Jaki powinien być wymiar etatu tej osoby i jakie przepisy regulują jego wynagrodzenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe