Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel prowadzący indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze ma prawo do 2 dodatków za trudne i uciążliwe warunki. Dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności- słabowidzące, nie chodzi, z epilepsją?
Kwestie te rozstrzyga Rozporządzenie MENiS z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy. Moim zdanie nauczycielowi prowadzącemu indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze przysługuje wyłącznie dodatek tj. za pracę w trudnych warunkach zgodnie z §8 ust 7, który wyraźnie mówi, że za pracę w trudnych warunkach uznaje się prowadzenie przez nauczycieli zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim. Nie przysługuje mu dodatek za pracę wykonywaną w warunkach uciążliwych, albowiem nauczyciel nie spełnia kryteriów wymienionych w §9 ust 1-4.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki dokument powinna przedstawić dyrektorowi pracownica, która podejmuje pracę po zakończonym pobieraniu zasiłku macierzyńskiego? Wcześniejsza umowa uległa rozwiązaniu z dniem porodu, była to umowa na czas określony, przedłużona do dnia porodu. Pracownica za ten okres ma świadectwo pracy. Chyba do stażu pracy powinnam jej wliczyć nie tylko okres wskazany na świadectwie, ale też okres pobierania zasiłku, stąd moje pytanie o to, jakich dokumentów się domagać?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie możliwości i obowiązki ma pracodawca względem pracownika w sytuacji przyznania pracownikowi przez ZUS zasiłku rehabilitacyjnego na 6 m-cy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie warunki muszą spełnić studia podyplomowe, aby dawały prawo do nauczania przedmiotu? Nauczyciel dyplomowany, polonista ukończył studia podyplomowe z informatyki. W wykazie zajęć tych studiów nie ma dydaktyki informatyki. Czy ma prawo do nauczania tego przedmiotu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły feryjnej od 1.07.2020 r., wcześniej od 1.09.2018 r. byłam nauczycielem w tej samej szkole. Ile urlopu mi się należy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel stażysta może rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego jeżeli posiada umowę zawartą na okres od 1 września 2016 do 31 lipca 2017?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe