Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaki dokument powinna przedstawić dyrektorowi pracownica, która podejmuje pracę po zakończonym pobieraniu zasiłku macierzyńskiego? Wcześniejsza umowa uległa rozwiązaniu z dniem porodu, była to umowa na czas określony, przedłużona do dnia porodu. Pracownica za ten okres ma świadectwo pracy. Chyba do stażu pracy powinnam jej wliczyć nie tylko okres wskazany na świadectwie, ale też okres pobierania zasiłku, stąd moje pytanie o to, jakich dokumentów się domagać?
Do stażu pracy nie wlicza się okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego z ZUS po zakończeniu zatrudnienia, skoro w tym czasie była pracownica nie pozostawała w stosunku pracy, a tylko korzystała ze świadczenia z ubezpieczenia społecznego. W szczególności żaden przepis ustawy ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645) nie stanowi, że okres pobierania świadczenia z ZUS bez pozostawania w zatrudnieniu jest wliczany do stażu pracy, od którego są uzależnione uprawnienia pracownicze. Brak jest więc podstawy prawnej do żądania od pracownicy okazania jakiegokolwiek dokumentu dotyczącego pobierania zasiłku macierzyńskiego z ZUS.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy przy powierzeniu stanowiska wicedyrektora i kierownika świetlicy w szkole powinno się sporządzić zarządzenie dyrektora szkoły w sprawie powierzenia stanowisk kierowniczych, czy nie jest ono obowiązkowe?
- Czy nauczyciel po pedagogice specjalnej ma kwalifikacje do pełnienia roli nauczyciela wspomagającego ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi (intelektualna w stopniu lekkim i afazja)?
- Czy istnieje możliwość zwolnienia nauczyciela, który odszedł na emeryturę potem ją zawiesił i ponownie została podpisana kolejna umowa na czas nieokreślony? Jakie są podstawy prawne? Nauczyciel ukończył SN i pracuje w oddziale przedszkolnym.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy z braku godzin dla nauczyciela może on być "wypożyczony" do innej szkoły w tym samym mieście i prowadzony przez ten sam organ prowadzący? Jeśli tak, to na jaki okres? Nadmieniam, że w mojej szkole nie będzie dla niego miejsca przez co najmniej kilka lat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje zawodowe -kierunek studiów musi posiadać nauczyciel, aby mógł być zatrudniony w międzyszkolnej bursie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe