DOKUMENT DO SPRAWDZENIA
ZAMÓW DOKUMENT
Dokumentacja dyrektora
Nadzór pedagogiczny
Ewaluacja wewnętrzna
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie kwalifikacje zawodowe -kierunek studiów musi posiadać nauczyciel, aby mógł być zatrudniony w międzyszkolnej bursie?
Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania (w tym w bursach), posiada osoba, która ukończyła: 1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) zgodnym z prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub 2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku, którego efekty uczenia się w zakresie wiedzy i umiejętności obejmują treści prowadzonych zajęć, wskazane w podstawie programowej dla tego przedmiotu na odpowiednim etapie edukacyjnym oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub 3) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) innym niż prowadzone zajęcia i ponadto studia podyplomowe w zakresie prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne (§ 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.).
Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania (m.in. w bursie) posiadają również osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia prowadzone na podstawie przepisów obowiązujących przed 21.02.2012 r. oraz spełniają pozostałe wymagania kwalifikacyjne (§ 29 ust. 1 ww. rozporządzenia).
Za kierunek (specjalność) zgodny z prowadzonymi zajęciami przez wychowawcę bursy uważa się pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą, a nauczyciel musiałby posiadać tytuł magistra (lub wyjątkowo licencjata, w zależności od terminu trwania studiów) w zakresie tej pedagogiki lub zrealizować zagadnienia z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej na innym kierunku studiów lub ewentualnie ukończyć studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo - wychwawczej obok innych studiów oraz dodatkowo przy każdym z ww. wariantów wykształcenia musiałby posiadać przygotowanie pedagogiczne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który jest zatrudniony na pełen etat na czas nieokreślony w szkole publicznej(zatrudnienie z KN) i ma również nadgodziny, może od 1 września 2018r.po uzyskaniu zgody dyrektora podpisać równocześnie umowę o pracę ze szkołą niepubliczną (zatrudnienie z kodeksu) pracy),czy tylko jak ma sam etat bez nadgodzin po uzyskaniu zgody?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający ukończone studia podyplomowe w zakresie historii może uczyć w ośmioletniej szkole podstawowej wos-u? W latach 1999-2007 uczył wos-u w gimnazjum, bo kwalifikacje uznał dyrektor szkoły, w aktach osobowych brak informacji o zbliżeniu lub uznaniu kwalifikacji.
- Jestem dyrektorem Bursy Szkolnej, czy Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 roku w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych obowiązuje również w tego typu placówkach? Mamy sprzeczne informacje i chciałabym rady Państwa ekspertów.
- Czy nauczyciel wyjeżdżający z uczniami na pięciodniową wycieczkę traci prawo do wynagrodzenia za planowane godziny ponadwymiarowe? Jeżeli tak, to wynagrodzenie nauczyciela ulegnie pomniejszeniu nie z jego winy? W jaki sposób zrekompensować nauczycielowi poniesioną stratę finansową. Zwiększenie dodatku motywacyjnego nie jest możliwe.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak udzielić urlopu macierzyńskiego pracownicy (nauczycielce), która termin porodu ma na 18.08.2013 r., umowę o pracę ma na czas określony tj. do 31.08.2013 r. Czy pracownica może złożyć wniosek 14 dni przed porodem o udzielenie bezpośrednio po urlopie macierzyńskim dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz po tym urlopie - urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze 26 tygodni? Czy po zakończeniu umowy o pracę (31.08.2013 r.) powinna zgłosić się do ZUS-u?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe