Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik po długotrwałym L -4 złożył dokumenty na rentę z tytułu niezdolności do pracy. ZUS uznał pracownika za niezdolnego do pracy tylko na rok. Obecnie oczekuje na decyzję ZUS. Czy po jej przyznaniu mamy obowiązek rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę, czy też możemy kontynuować zatrudnienie? Nadmieniamy, że nie będzie w tym czasie wykonywał pracy ze względu na stan zdrowia.
Przepis art. 53. § 1 kodeksu pracy daje pracodawcy możliwość rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia po wyczerpaniu okresu zasiłkowego. Nie jest to jednak obowiązek, a jedynie prawo - stosunek pracy może trwać nadal, jednak okres ten będzie dla pracownika nieobecnością niepłatną. Przed podjęciem przez pracownika pracy należy pamiętać o skierowaniu go na badania kontrolne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu wątpliwości przy ustalaniu kwalifikacji nauczyciela. Ukończone studia wyższe magisterskie, kierunek pedagogika w zakresie pedagogiki religijnej i katechetyki oraz pedagogiki społeczno-opiekuńczej, tytuł magistra pedagogiki. Czy zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami można zatrudnić na stanowisku pedagoga w szkole podstawowej?
- Czy z opiekunem stażu można zawrzeć umowę wolontariatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o konkretną odpowiedź na przedstawiony przeze mnie problem (dotychczas nie uzyskałam wyczerpującej odpowiedzi). Czy pełnozatrudnionemu nauczycielowi świetlicy można zaplanować pracę w godz. 6:45-16:15 z dwu-, czterogodzinną przerwą (wszystkie dzieci są na lekcji)? Jeśli nie, proszę podać konkretne przepisy. Nadmieniam, że organizacja pracy świetlicy z wykorzystaniem art. 42 nie rozwiązuje problemu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Interesuje mnie procedura awansu zawodowego dla nauczycieli, którym przepisy pozwalają na skrócenie stażu na nauczyciela mianowanego (z tytułem doktora+3 lata pracy na uczelni i z dorobkiem + 5 lat pracy). Interesuje mnie czy zatrudniając taką osobę od razu przystępuje ona do realizacji skróconego stażu (1 rok 9 mies.) czy też powinni oni przepracować te 2 lata "karencji", których normalnie wymaga się od nauczycieli awansujących w normalnym trybie?
- Będąc w czasie ferii zimowych na zwolnieniu lekarskim czy przysługuje mi urlop uzupełniający? Jeśli tak to kiedy mogę go odebrać - do końca roku szkolnego? Czy roku kalendarzowego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe