Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kto powinien wchodzić w skład komisji kwalifikacyjnej dla nauczyciela ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie ? Kto podpisuje akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego - cały zarząd czy osoby wskazane do reprezentowania zgodnie z KRS (stowarzyszenia nie posiadają urzędowych pieczęci okrągłych)?
W skład komisji egzaminacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego wchodzą: przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, jako jej przewodniczący, przedstawiciel kuratora oświaty, dyrektor szkoły, dwaj eksperci z listy ekspertów ustalonej przez MEN, a dodatkowo na wniosek nauczyciela - przedstawiciel wskazanego we wniosku związku zawodowego. Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego podpisują osoby upoważnione do działania w imieniu zarządu stowarzyszenia (ujawnione w KRS, o ile wpis jest aktualny), chyba że z wewnętrznych regulacji dotyczących reprezentacji stowarzyszenia wynika, że podpisy na akcie mianowania musi złożyć cały zarząd stowarzyszenia (art. art. 9b ust. 4 pkt 2 i 9g ust. 2 KN, art. 10 ust. 1 pkt 5 i pkt 6 ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach, Dz. U. z 2015 r., poz. 1393).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel w latach 1992-1993 oraz 1993-1997 pracował w szkole, następnie w instytucjach nie związanych ze szkołą, a od 2014 do teraz znowu pracuje w szkole. Po ukończeniu studiów w 1993 i pracy w szkole w 1996 uzyskał mianowanie na nauczyciela mianowanego. Ponieważ w latach 1997-2014 nie był nauczycielem awans na nauczyciela mianowanego wygasł. Jest nauczycielem kontraktowym. Czy można zastosować skrócony okres na wniosek nauczyciela na nauczyciela mianowanego, czy musi to być pełny okres 2 lat 9 miesięcy.
Nauczyciel twierdzi ,że uzyskał wiedzę na temat skróconego czasu telefonicznie w Kuratorium. Proszę o wyjaśnienie i podstawę prawną. Nauczyciel nie posiada stopnia naukowego i nie jest i nie był nauczycielem akademickim.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik został zatrudniony 5 lat temu w przedszkolu niepublicznym. Przez okres 5 lat brał udział w różnych konkursach zdobył stopień mgr oraz skończył dwie podyplomówki i wiele różnych szkoleń i kursów. Czy mogę wydać jako dyrektor takiemu pracownikowi decyzję o nadaniu stopnia nauczyciela kontraktowego bez odbycia stażu? Wg mnie robi w pracy dużo więcej niż inni nauczyciele, dlatego chcę uznać jego wkład w pracę.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o udzielenie instrukcji dotyczącej dalszej realizacji awansów następujących osób:
osoba 1 (nauczyciel wychowania przedszkolnego) pracujący w przedszkolu od września 2015 r, który odbył staż na nauczyciela kontraktowego, bez przerwy w pracy. Stopień nauczyciela kontraktowego uzyskany 22.06.2016 r. Składając wniosek o rozpoczęcie stażu 02.07.2018 na nauczyciela mianowanego. Moje pytanie brzmi:czy poprawnie został zrealizowany czas stażu? Jak długo będzie realizowany staż na mianowanego?
osoba 2 (nauczyciel wychowania przedszkolnego)
pracujący w przedszkolu od września 2015 r, który odbył staż na nauczyciela kontraktowego, stopień nauczyciela kontraktowego uzyskała 22.06.2016. W okresie od 12.02.2017 do 10.02.2018 przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, od 12.02.2018-26.03.2018 przebywała na urlopie wypoczynkowym. Jak ma się jej nieobecność do realizacji dalszego stopnia awansu na nauczyciela mianowanego?
osoba 3 (nauczyciel wychowania przedszkolnego)
stopień nauczyciela kontraktowego uzyskany 30.06.2017, jak po zmianach w przepisach wyglądać będzie dalej awans na nauczyciela mianowanego?
osoba 4 (nauczyciel języka angielskiego) osoba zatrudniona na umowę o pracę w wymiarze czasu pracy 6/40. Moje pytanie brzmi: nie może realizować awansów w naszej placówce ze względu na niski wymiar czasu pracy? Pytania dotyczą niepublicznego przedszkola. Dziękuję za odpowiedź.
Czy w każdym opisanym przypadku realizacji awansów na nauczyciela mianowanego ja jako dyrektor placówki niepublicznej mogę być opiekunem stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego, składając dyrektorowi sprawozdanie z odbytego stażu powinien załączyć studium przypadku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole podstawowej do 31.08.2020 r. Do tego czasu odbywa staż na nauczyciela mianowanego. Po tej dacie (31.08.2020 r.) ma 7 dni na złożenie sprawozdania, a dyrektor 21 dni na wystawienie oceny za okres stażu (czy ma to być ocena cząstkowa)? Jak te daty mają się do złożenia wniosku o kontynuację stażu w nowej placówce?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe