Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy w trakcie procedur mających na celu nadanie nazwy naszego przedszkola. Zrobiliśmy konsultacje społeczne w postaci ankiet, podczas zebrania z radą rodziców ustaliliśmy trzy najważniejsze propozycje nazwy przedszkola i co dalej? Jakie powinny być kolejne kroki? Jesteśmy samorządowym przedszkolem i chcemy mieć swoją nazwę.
W sytuacji, gdyby przedszkolu miało zostać nadane imię, rada przedszkola (a gdy nie działa taki organ – rada pedagogiczna i rada rodziców) podejmuje uchwałę o wystąpieniu z wnioskiem do organu prowadzącego o nadanie konkretnego imienia (kandydata na patrona przedszkola) oraz uzasadnia wniosek, w tym wybór tego imienia oraz określa plan działań przedszkola związanych z nadaniem imienia przedszkolu (w tym np. w jaki sposób i kiedy planuje podejmować działania związane z jego upamiętnianiem) i przewidywany termin uroczystości związanej z nadaniem patronatu. Organ prowadzący w terminie 60 dni może nadać albo odmówić nadania wnioskowanego imienia (§ 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, Dz.U. z 2017 r., poz. 649).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest maksymalna stawka dla premii uznaniowej rozliczana z dotacji? Czy można przyznać pomocy nauczyciela dodatek specjalny jednorazowo i w jakiej kwocie maksymalnie, i rozliczyć to z dotacji na przedszkole? Czy można jednorazowo przy wypłacie dać premię uznaniową i dodatek specjalny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rada rodziców nie przeprowadziła wyborów w nowym roku szkolnym. Zostali wybrani przedstawiciele klas na zebraniach z wychowawcami, ale nie zostało zwołane zebranie rady rodziców. Rada nie opracowała swojego regulaminu działania. Jakie kroki powinien podjąć dyrektor szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Poproszę o zasady wywieszania flagi ZNP. Czy prezes ZNP może w każdej chwili zażyczyć sobie wywieszenia flagi na budynku szkoły?Proszę o podstawę prawną.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie chcemy w przedszkolu zorganizować wycieczkę do zoo. Wycieczka przewidziana jest dla dziecka i jego mamy. Niektóre mamy chcą zabrać młodsze lub starsze rodzeństwo nie chodzące do przedszkola. Moje pytanie brzmi kto odpowiada prawnie za rodzica i dziecko nie chodzące do przedszkola - przedszkole jako organizatorzy czy rodzic i czy my musimy dodatkowo ubezpieczać rodziców i dzieci nie chodzące do przedszkola czy wystarczy ich własne ubezpieczenie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinna być prawidłowo sformułowana uchwała zmieniająca statut szkoły w całości i wprowadzająca tekst jednolity?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe