Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie ogólnodostępnej w szkole podstawowej dla ucznia z zespołem Aspergera?
Ocena kwalifikacji nauczyciela, tzn. zbieżności jego wykształcenia z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć oraz wykonywanych zadań, należy wyłącznie do dyrektora szkoły który jako pracodawca dokonuje indywidualnej oceny kwalifikacji. Dyrektor przy określeniu kwalifikacji nauczyciela wspomagającego powinien przeanalizować orzeczenie poradni i na tej podstawie określić wymagania. W tym przypadku nauczyciel powinien posiadać kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej i – o ile to jest możliwe - doświadczenie w pracy z dziećmi z zespołem Aspergera i autyzmem. Wynika to z § 7 ust. 2-6 rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lipca 2015 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz.U. z 2015 r., poz. 1113).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel urodził się 1.04.1959r. w latach 1978 - 1982 studiował, 1.09.1982 roku podjął pracę w szkole, pracuje cały czas w szkole, czy ma prawo do wcześniejszej emerytury na zasadach obowiązujących w 2008 roku?
- Z nauczycielem mianowanym rozwiązano umowę o pracę na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2. Wypowiedzenie wręczono po 31 maja, a więc było to wypowiedzenie z jednoczesnym zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia. Czy na świadectwie pracy jako datę końcową okresu zatrudnienia należy podać 31 sierpnia 2014 r. czy datę wrześniową? O czym jeszcze należy pamiętać w sytuacji, gdy dyrektor skraca nauczycielowi okres wypowiedzenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dot. prawidłowego wydania świadectwa pracy. Jak należy postąpić w sytuacji gdy nauczyciel najpierw był zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, w międzyczasie przeszedł na etat łączony i placówką podstawową przy łączeniu etatu zostaje inna niż w przypadku umowy na czas nieokreślony. Etat łączony oczywiście obejmuje do pełnego etatu, na wszystko co ponad to - to jest sporządzona dodatkowa umowa o pracę na czas określony. Jak należy prawidłowo wystawić świadectwo pracy za okres umowy na czas nieokreślony (czy tutaj powinno nastąpić najpierw rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)?
- Proszę o odpowiedź i poradę w ważnych dla mnie kwestiach. Organ prowadzący szkołę wyraża chęć, aby po reformie pozostawić pełną szkołę podstawową z kl. I- VIII + oddział przedszkolny, jednak na chwilę obecną brakuje dwóch sal lekcyjnych. Wyjściem z sytuacji byłoby podzielenie dużej sali na dwie mniejsze - jakie wymogi muszą być spełnione odnośnie metrażu sali lekcyjnej w przeliczeniu na ucznia? Druga propozycja - przechodzenie na zajęcia edukacyjne do sali, której uczniowie mają w tym czasie wych. fizyczne - czy jest to rozwiązanie zgodne z przepisami? Czy każda klasa musi mieć przydzieloną "swoją" izbę lekcyjną?... I czy w związku z powrotem do szkoły podst. przedmiotów: geografia, fizyka, chemia, biologia muszą być od września 2017r. utworzone pracownie przedmiotowe z pełnym wyposażeniem?
- Witam bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem , że nauczycielom, którym udzieliłam urlopu bezpłatnego na ich prośbę, czyli nie z art.17 ani art. 70 KN w razie redukcji etatu nie przysługuje gratyfikacja finansowa , mimo, że są nauczycielami mianowanymi. Czy dobrze zrozumiałam.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe