Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie jest pensum nauczyciel prowadzącego indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze?
W zależności kto prowadzi zajęcia rewalidacyjn-wychowawcze, takie będzie jego pensum. W przypadku nauczycieli tzw. specjalistów, np. pedagoda, psychologa, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze prowadzą z wymiaru swojego pensum określonego przez organ prowadzący. Nauczyciele przedmiotowcy prowadzą zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze (również rewalidacyjne) ze swojego pensum, określonego w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, tj. 18 godzin.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony na 17/18 na zastępstwo za nauczyciela będącego na urlopie macierzyńskim, jednocześnie jest zatrudniony w innej placówce na 7/18 umowa stała – czy może otrzymywać dodatki z umowy o prace na zastępstwie, czy jak do tych czas, z 7/18 bo tam jest umowa na stałe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ksiądz nauczyciel stażysta zatrudniony od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. w związku z przeniesieniem do innej parafii rozwiązuje stosunek pracy za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2022 r. Za ile dni wypłacamy ekwiwalent za urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany był zatrudniony na 0,5 etatu jako pedagog terapeuta. Chcę od nowego roku szkolnego zaproponować pełny etat na stanowisku nauczyciela rewalidacji indywidualnej. Przy pomocy jakiego dokumentu mam tego dokonać, poprzez porozumienie, aneks, oraz w jaki sposób? Zaznaczam, że 31 maja nauczyciel wyraził zgodę na przedstawioną propozycję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel został zatrudniony 1 września 1997 r. Kiedy nabywa i kiedy wypłacamy nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy – 31 sierpnia czy 1 września?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o poradę w sprawie nauczycielki, która nie zgadza się z zastosowanym przez kadrową zapisem odnośnie obliczenia stażu pracy. Nauczycielka pracowała w kilku różnych miejscach, przez kilka miesięcy była bezrobotna. Wszystkie te okresy pracy zostały wprowadzone przez kadry. Dylemat dotyczy jednego roku, w którym pani w jednym zakładzie pracy wzięła urlop bezpłatny (szpital, tam była pielęgniarką), w tym samym czasie pracowała w szkole jako nauczycielka. Kiedy kadrowa podsumowała lata pracy nauczycielki odjęła rok (konkretnie 295 dni) od całości stażu pracy nauczycielki. Wychodzi na to, że mimo, że pracowała w 2015 roku w szkole, a w tym samym czasie była na urlopie bezpłatnym w szpitalu – ten rok całkowicie jej się nie liczy do lat pracy? Czy taki stan rzeczy jest zgodny z prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe