Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ksiądz nauczyciel stażysta zatrudniony od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. w związku z przeniesieniem do innej parafii rozwiązuje stosunek pracy za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2022 r. Za ile dni wypłacamy ekwiwalent za urlop?
Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762) nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której organizacji pracy przewidziano ferie przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
Zgodnie z art. 66 ust. 2 KN w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, powołania do zasadniczej służby wojskowej albo do odbywania zastępczo obowiązku tej służby, do okresowej służby wojskowej lub do odbywania długotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi zatrudnionemu w szkole feryjnej przysługuje ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni.
Wymiar urlopu przysługującego nauczycielowi zatrudnionemu na czas krótszy niż 10 miesięcy oblicza się mnożąc ilość przepracowanych miesięcy razy 5,6 dnia. Niepełne dni urlopu zaokrągla się w górę, a niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca.
Nauczyciel, o którym mowa w pytaniu zatrudniony był w danym roku szkolnym przez 11 miesięcy, wobec tego ma prawo do urlopu za 56 dni, a wykorzystał ich 48. Za 8 dni wypłacamy ekwiwalent.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel otrzymał orzeczenie lekarskie dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia do 16 sierpnia 2024 r. Czy należy mu się urlop uzupełniający za okres wakacji i czy musi wybrać go w całości, czy w następnym roku szkolnym może wykorzystywać go w częściach, np. po tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź. Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim 182 dni. Po tym okresie ma zamiar skorzystać z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia. Czy przed rozpoczęciem urlopu zdrowotnego powinna wykorzystać część zaległego urlopu, czy może ten urlop wykorzystać po powrocie z rocznego urlopu zdrowotnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wrócił do pracy 11.07.2011r. po długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Od 12 07.2011 r. do 03.10.2011 r. wykorzystał urlop za 2011 r., następnie od 04.10.2011 r. do 30.06.2012 r. przebywa na urlopie zdrowotnym. Czy nauczycielowi należy się Dodatkowe Roczne Wynagrodzenie za 2011 r., jeśli tak to w jakiej wysokości. Proszę o szybką odpowiedź. Będę bardzo zobowiązana. Z góry dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Jestem dyrektorem zespołu szkół w skład którego wchodzą: oddział przedszkolny dla pięciolatków, szkoła podstawowa i gimnazjum.
Mam pytanie dotyczące kwalifikacji nauczycieli do zajmowania stanowiska nauczyciela w naszym oddziale przedszkolnym. Od 1 IX 2015 do oddziału będą uczęszczać czterolatki i pięciolatki. Trzy osoby: 1. Nauczycielka, która ukończyła studia podyplomowe (kwalifikacyjne trzysemestralne w zakresie przygotowania do kształcenia zintegrowanego. Rok ukończenia 2006. Uniwersytet Rzeszowski - Wydział Pedagogiczno - Artystyczny. Oprócz tego magister filologii polskiej.; 2. Nauczycielka, która ukończyła wyższe studia magisterskie 3 letnie (po 2 letnim studium nauczania początkowego) w zakresie nauczania początkowego. Rok ukończenia 1997. Wyż-sza Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie.; 3. Nauczycielka, która ukończyła studia pięcioletnie, zaoczne w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Rok ukończenia 2005. Uniwersytet Rzeszowski. Czy te 3 osoby mogą zajmować stanowisko nauczyciela w oddziale przedszkolnym. (pięciolatki i czterolatki)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe