Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
Od dnia 1 września 2018r. tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin: terapeuty pedagogicznego (nauczyciel prowadzący zajęcia korekcyjno- kompensacyjne), logopedy oraz doradcy zawodowego ustala organ prowadzący, z tym że wymiar ten nie może przekroczyć 22 godziny tygodniowo.
Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin nauczyciela prowadzącego zajęcia rewalidacyjne wynosi 18 godzin tygodniowo, natomiast nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudnianego dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym (tzw. nauczyciel wspierający) wynosi 20 godzin tygodniowo.
Podstawa prawna:
Art. 42 ust.3 i ust.7 ustawy z dnia 26 stycznia Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2017r. poz.1189 z późn.zm.) – w brzmieniu od dnia 1 września 2018r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki zapis powinno zawierać świadectwo pracy jeżeli pracownik odchodzi na wcześniejszą emeryturę, ale dyrektor zawarł z nim umowę na czas określony - rok za porozumieniem stron, jakie warunki powinny być spełnione, aby temu pracownikowi obsługi wypłacić odprawę emerytalną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy jest zatrudniony w przedszkolu na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na okres 1,5 roku do dnia 31 lipca 2016r. Czy od 1 września 2016r. należy z nim podpisać umowę na czas określony czy na czas nieokreślony? (umowa dotyczy niepełnego wymiaru godzin)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie czy nauczyciel 5-latków realizując godziny nadliczbowe wynagrodzenie otrzyma pracując w grupie 6-latków z pensum 22, w grupie 5-latków z pensum 25, zajęcia logopedyczne z pensum 26 godz.- biorąc pod uwagę następujący zapis w uchwale rady miasta: § 261.Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową oraz za jedną godzinę doraźnych zastępstw oblicza się, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych albo doraźnych zastępstw odbywała się w takich warunkach) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych albo doraźnego zastępstwa nauczyciela. 2. Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego lub realizowanego wymiaru zajęć nauczyciela o której mowa w ust. 1, uzyskuje się mnożąc tygodniowy obowiązkowy lub realizowany wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.
- Organ prowadzący szkołę (z racji spadającej liczby oddziałów) nakazał zrezygnować z jednego z dwóch wicedyrektorów. Chodzi głównie o zmniejszone pensum - 9 godz. Wicedyrektor , który miałby zrezygnować, zgadza się pracować jako wicedyrektor na pełnym pensum 18/18. Organ prowadzący twierdzi, że nie. Proszę o opinię.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel nauczania zintegrowanego może prowadzi zajęcia w grupie przedszkolnej?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe