Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaką datę należy zawrzeć w decyzji dyrektora o zwolnieniu z zajęć wf, jeżeli zdarzenie miało miejsce 20 grudnia 2011 r,uczeń był nieobecny w szkole od 21 grudnia 2011 r do 16 stycznia 2012 r, 17 stycznia br przedłożył zwolnienie z zajęć w-fu, w którym lekarz określił czas zwolnienia od 20 grudnia 2011 r do 30 marca 2012r. zwolnienie zostało wystawione przez lekarza 10 stycznia br.
Data w w/w decyzji powinna być określona dniem jej wydania, mimo że dotyczy wstecznych dni zwolnienia, ponieważ dyrektor wydaje decyzję na podstawie odpowiedniego dokumentu. Nie może zatem wydać decyzji wcześniej, niż wynika to z daty dostarczenia dokumentu do szkoły.
Podstawa prawna:
1) § 8 ust 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (ze zm.):
§ 8. 1. Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, informatyki lub technologii informacyjnej na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach uczestniczenia ucznia w tych zajęciach, wydanej przez lekarza, oraz na czas określony w tej opinii.
2. W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć z wychowania fizycznego, informatyki lub technologii informacyjnej w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się "zwolniony".
2) art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego USTAWA z dnia 14 czerwca 1960 r. (ze zm.),
3) art. 39 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy będą spełnione wymagania nauczania WF w kl. 4 SP, jeżeli udział ucznia w zajęciach będzie w trybie rekreacyjnym? Uczeń Decyzją dyrektora szkoły jest zwolniony z WF w rok. szkol. 2017/2018 na podstawie zaświadczenia lekarskiego (stan po operacji). Lekarz prowadzący leczenie (kardiolog) zezwolił, aby chłopiec brał udział w zajęciach WF w sposób rekreacyjny bez większego wysiłku i udziału w sportach wyczynowych. Mam wątpliwość czy określenie „tryb rekreacyjny” jest możliwy podczas realizacji podstawy programowej, ponadto uczeń jest zwolniony przez lekarza, a więc nauczyciel musiałby wziąć na siebie odpowiedzialność.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wypowiedział umowę z dniem 31.08.2020 r. w związku z przejściem na emeryturę. Z jakim dniem należy wypłacić odprawę emerytalną z dniem 31.08. czy 01.09.?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń (liceum, klasa I) posiada orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania i o potrzebie kształcenia specjalnego ("niepełnosprawność ruchowa uzasadnia potrzebę do kształcenia specjalnego z zapewnieniem dodatkowej pomocy"). Ile godzin nauczania indywidualnego mu przysługuje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Chciałam zapytać o podane warianty nadzoru pedagogicznego.Wraz ze zmieniającą się datą publikaci zmienia się ich forma.Czy nadzór ped.przygotowany w/g wariantu I jest nadal aktualny, czy należy go przygotować w formie podanej póżniej tj. np w/g wariantu dla szkoły podst., czy gimnazjum? Wariant I odwołuje się do paragrafu 20 rozporządzenia , a te pożniejsze do paragrafu 21?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszzę o bliższe wyjasnienie zapisu regulaminu Rady Pedagogicznej "Dopuszcza się możliwość protokołowania elektronicznego".Jak to może wyglądać w praktyce by nie być w sprzeczności z przepisami.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe