Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak rozwiązać problem nauczyciela, który pracuje w kilku szkołach na 16/18, 4/18 i u nas 6/18 odnośnie wniosku o świadczenie świąteczną, wiem, że n-l złożył taki wniosek we wszystkich szkołach? Czy w każdej powinien dostać całą wartość w zależności od dochodu? To trochę nie fair w stosunku do innych nauczycieli, co zrobić w takiej sytuacji, a może wprowadzić jakiś zapis do regulaminu ZFŚS?
W każdej ze szkół, na zasadach określonych w poszczególnych regulaminach ZFŚS, nauczyciel ma prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych także, gdy wszystkie szkoły udzielają takiego samego świadczenia (art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2016 r., poz. 800 z późn. zm.). Na wysokość danego świadczenia wpływa sytuacja życiowa, rodzinna i majątkowa nauczyciela, wynikająca chociażby z zatrudnienia u trzech pracodawców (art. 8 ust. 1 i 2 ww. ustawy). Nie można nauczyciela pozbawić prawa do świadczenia lub świadczeń tylko dlatego, że pracuje jeszcze w innym miejscu i ma potencjalną możliwość otrzymania analogicznego świadczenia socjalnego u innego pracodawcy, ponieważ taki warunek wykracza poza kryterium socjalne, wymienione w art. 8 ust. 1 ww. ustawy jako decydujące o prawie do świadczenia i będzie nieważny jako sprzeczny z ustawą (art. 58 § 1 KC w zw. z art. 300 KP). Bez znajomości sytuacji nauczyciela oraz treści tych konkretnych trzech regulaminów ZFŚS niemożliwe jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy nauczyciel konkretne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektorowi wygaszanego gimnazjum kończy się kadencja w sierpniu 2019 r. Organ prowadzący od 1 września zaproponował mu pracę w trzech szkołach podstawowych. Nauczyciel łącznie będzie miał pełny etat. Czy w tym wypadku należy mu się odprawa pieniężna w związku z likwidacją szkoły, jeżeli tak to w jakiej wysokości?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zawarliśmy z pracownikiem zatrudnionym na stanowisku urzędniczym (konkurs) po raz pierwszy trzymiesięczną umowę o pracę na czas określony od 1.12.2015r. do28.02.2016r. Ustawa o pracownikach samorządowych mówi, że w przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym umowę o pracę zawiera się na czas określony nie dłuższy niż 6 miesięcy. Po tym terminie zawarliśmy z tym pracownikiem kolejną umowę na czas określony od 1.03.2016r. do 30.11.2018r. Czy ta osoba nie powinna mieć tej umowy po pierwszym terminie na czas nieokreślony ?, jest to zwykła umowa o pracę nie na zastępstwo, czy tak można ? łączny okres tych umów to 36 miesięcy, czy to już umowa z automatu na czas nieokreślony ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wygrał konkurs na dyrektora innej szkoły i został powołany na to stanowisko od 1.09.2018r. Poprosił pisemnie o urlop bezpłatny na okres pełnienia tej funkcji.
Czy można udzielić nauczycielowi urlopu jeżeli macierzysta szkoła /gimnazjum/ zostanie wygaszona 31.08.2019 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o precyzyjną odpowiedź w sprawie wymagań kwalifikacyjnych nauczycieli prowadzących zajęcia wczesnego wspomagania. Czy surdopedagog musi skończyć studia w zakresie wczesnego wspomagania, jeżeli ma prowadzić zajęcia z dzieckiem z wadą słuchu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania z 36 letnim stażem pracy planujący odejść na świadczenie kompensacyjne czy może z art. 20 KN? Nauczyciel od 2002r. uzupełnia etat w innej szkole na terenie gminy. Na jakiej podstawie może obecnie nie wyrazić zgody na uzupełnianie etatu? W roku szkolnym 2017/2018 w szkole macierzystej ma 12/18 etatu, a w roku szkolnym 2018/2019 jest planowany na 13/18 etatu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe